Eklenti için Admin Panelinde Menü ve Alt Menüler Oluşturma | Eklenti Kodlama

Eklenti Tanımlama Yazar Adı, Eklenti Adı, Versiyon Bilgisi | Eklenti Kodlama

Periscope İndirme Bağlantısı ve Uygulama Hakkında Detaylı Bilgi

Ucuza Uçmanın Keyfini Sürün

İkinci el eşya ilan uygulaması Semt’in kullanıcı sayısı 12 bine yükseldi

Girişimler 27 Ocak 2016
143 Görüntülenme

Yakaladığı hızlı büyümenin ardından geçtiğimiz Eylül ayında Naspers’tan aldığı 100 milyon dolarlık yatırımla Letgo, mobilde ilanlar için hala yer olabileceğine dair güçlü bir sinyal vermişti.

Bunu doğrular şekilde geçtiğimiz yıldan itibaren ikinci el ilanlara odaklı artan sayıda yerli uygulama görmeye başladık. Bu uygulamalar arasında öne çıkan Semt, geçtiğimiz Nisan ayında yayınladığı iOS uygulamasının 12 bin kullanıcıya ulaştığını açıkladı.

İkinci el eşya ilanları için ücretsiz sunulan Semt mobil uygulamasında bugün kazaktan kitaba, otomobilden aksesuara oldukça geniş yelpazede ürünler listeleniyor. Fiyatlar buna paralel olarak tek haneli de olabiliyor on binleri de bulabiliyor. Semt’in bizimle paylaştığı verilere göre, uygulama üzerinde bugüne kadar yaklaşık 4 bin ilan yayınlandı.

Caner Dağlı ve Aykut Erşahin‘in ortak projesi Semt, yaklaşık 2.5 ay sürede geliştirilmiş ve bugün de ikili tarafından yönetiliyor. Semt, son dönemde yerelleşme çalışmalarına hız veren Letgo gibi rakiplerinden, sunduğu servis kalitesiyle ayrışmak istiyor. Caner, gönderilen tüm ilanların tek tek incelenmesi ve geçerlilik süresi dolan ilanları askıya alınması konusunda titizlikle çalıştıklarını söylüyor.

Semt alışveriş işlemini tamamen kullanıcıya bırakan bir uygulama olmasıyla tamamen ücretsiz. Uygulamada yayınlanan bir ilan için fiyat ve ödeme konusunda satıcıyla mesajlaşarak ilerliyorsunuz. Bu nedenle Semt henüz gelir yaratan bir uygulama değil. Bugüne kadar yayınlanan ilanlar arasında “satıldı” olarak işaretlenenlerin sayısının 300’ü geçtiği notlar arasında. Satılmasına rağmen işaretlenmeyenlerle birlikte bu sayının daha yüksek olduğunu belirtiyor ekip.

Semt bugün yalnızca iOS’te ancak Android uygulaması bir süredir öncelikleri arasında. Zira kısa zaman önce yayınlanan Android uygulaması yeni özellikler desteklenmediği için yayından kaldırılmıştı. Ekip, gerekli geliştirmeleri yapıp kısa sürede Semt’i Android tabanlı cihaz kullanıcılarına sunmayı planlıyor. Bununla birlikte Semt, kullanıcı deneyimine odaklanarak, “milyon dolarlık yatırım almış rakiplerinden” farklılaşmak istiyor.  Semt algoritmaları kullanıcıların ana sayfada kişiselleştirilmiş bir alışveriş deneyimi yaşamalarını sağlayacak şekilde geliştiriliyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Flywheel ile sarı taksiler ABDde Uber gibi çalışıyor

Flywheel ile sarı taksiler ABDde Uber gibi çalışıyor

30 Aralık 2015
162 Görüntülenme
Birbirinden Tuhaf 40 Ev Terliği

Birbirinden Tuhaf 40 Ev Terliği

20 Nisan 2016
133 Görüntülenme
Lions Healthte kısa listeye kalmak [Röportaj]

Lions Healthte kısa listeye kalmak [Röportaj]

23 Haziran 2015
126 Görüntülenme
Güçlü Ses Dediğin Böyle Olur [Video]

Güçlü Ses Dediğin Böyle Olur [Video]

30 Kasım 2015
176 Görüntülenme
Çipli kimlik ile e-imza kullanımı artacak!

Çipli kimlik ile e-imza kullanımı artacak!

18 Nisan 2016
146 Görüntülenme