Türkiye Drone Ligi başlıyor

Artık Youtube’un da okulu var

Youtube Videolarını Arkadaşlarınızla Birlikte Canlı İzleyin!

28. Yılını Kutlayan WWW.’nin Yaratıcısından Ciddi Uyarı!

İlk yatırımını alan BirBileneSor, mobil sınav destek merkezi haline geliyor

Mobil 19 Mart 2016
269 Görüntülenme

 

Öğrenciler için mobil soru çözme uygulaması Bir Bilene Sor ilk yatırım turunu kapattı. Yatırım, TTNET Eski CEO’su ve bugün Estonya merkezli danışmanlık ve yatırım şirketi Corment’in Türkiye yönetici ortağı olarak görev yapan Abdullah Orkun Kaya tarafından BIST özel Pazar aracılığıyla yapıldı. Yatırımın miktarı ise açıklanmadı.

17 Mart tarihinde Borsa istanbul’da düzenlenen bir törenle duyurulan yatırım, Bir Bilene Sor uygulamasının geliştirilmesinde kullanılacak. Kurusucu Gökhan Alpaslan’ın bizimle paylaştığı bilgilere göre girişimin planlarında ilk sırada Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark’da ekibini büyütmek yer alıyor. Buna ek olarak yatırım sonrası süreçte BirBileneSor’un gelir kurgusunun oluşturulması ve  özel okullar için hazırladığı kurumsal çözüm satışlarının başlaması da planlar arasında. Uzun vadede sınav sistemi Türkiye’ye benzer ülkelere açılması planlanan uygulama için çoklu dil desteği de geliştirilmeye başlanacak.

Girişimin bizimle paylaştığı güncel verilere göre, bugün 82 bin kullanıcıya ulaşan Bir Bilene Sor uygulaması yaklaşık 29 milyon kez görüntülendi. Uygulama üzerinden 516 bin soru soruldu. Kıyas için geçtiğimiz Aralık ayında uygulama üzerinden 226 bin soru paylaşılmıştı ve uygulamanın o dönemdeki indirilme sayısı 40 bindi.

 

BirBileneSor bugün bir soru-cevap ağı olsa da Gökhan’ın planı öğrencilerin sınav maratonuna hazırlanırken tüm ihtiyaçlarına cevap verecek bir platform haline gelmek. Bunun için Rehberlik servisinin daha verimli hale getirilmesi, hazırlancak eğitici soruların belirli periyotlarla öğrencilerle paylaşılması ve her branştan öğrencilere destek olacak uzman öğretmen kadrolarının oluşturulması gibi önemli aşamalardan oluşan bir yol haritası var girişimin önünde.

Tüm bu özelliklerin eklenmesi uygulamayı bir tür mobil dershane/etüt merkezi haline getirebilir ve bu çok ciddi bir adım demek. Zira Türkiye’de sınav destek merkezlerini gerek fiyat açısından gerek mekan/zaman bağımlılığını ortadan kaldırarak daha erişilebilir hale getirmek kesinlikle denemeye değer bir fikir. BirBileneSor bu iddiasını kendi pazarında gerçekleştirebilirse benzer bir başarıyı Türkiye dışında tekrarlaması mümkün olabilir. Zira mobil fitness koçluğuyla başlayan kişisel destek uygulamalarında henüz gidilecek çok yer var ve eğitim bunun uygulanabileceği ilk sektörlerden biri.

Ailelerin çocuklarıyla ilgili en çok şikayetçi olduğu mevzunun öğrencilerin telefon ve tabletlerde çok vakit geçirmeleri olduğunu söyleyen Gökhan, öncelikle günde ortalama 2.8 saat geçirdiğimiz bu cihazları daha verimli kullanmayı amaçladıklarını belirtiyor. Gökahn, kullanıcılarının BirBileneSor mobil uygulaması içinde ortalama 15 dakika zaman geçirdiğini de paylaşıyor bizimle.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Buton Tasarımları 4

Buton Tasarımları 4

28 Eylül 2016
202 Görüntülenme
Her Apartmanda Mutlaka Olan 12 Komşu Tipi

Her Apartmanda Mutlaka Olan 12 Komşu Tipi

22 Nisan 2016
194 Görüntülenme
Hindistan Cevizine Eritilmiş Bakır Dökülürse [Video]

Hindistan Cevizine Eritilmiş Bakır Dökülürse [Video]

26 Aralık 2015
201 Görüntülenme
Kuru temizlemeci Networkdrya BUBAdan 135 bin TL yatırım

Kuru temizlemeci Networkdrya BUBAdan 135 bin TL yatırım

23 Haziran 2015
211 Görüntülenme