Volkan Bilimci, Aktif Haldeki Volkanın içine Düştü!

Google Oturum Sorunu Üzerine Resmi Açıklama

Google’ın anlık mesajlaşma uygulaması Allo masaüstüne geliyor

Öğrenci odaklı mobil sadakat uygulaması Mumbara, Denizli’den Anadolu’ya yayılmak istiyor

İlk yatırımını alan BirBileneSor, mobil sınav destek merkezi haline geliyor

Mobil 19 Mart 2016
215 Görüntülenme

 

Öğrenciler için mobil soru çözme uygulaması Bir Bilene Sor ilk yatırım turunu kapattı. Yatırım, TTNET Eski CEO’su ve bugün Estonya merkezli danışmanlık ve yatırım şirketi Corment’in Türkiye yönetici ortağı olarak görev yapan Abdullah Orkun Kaya tarafından BIST özel Pazar aracılığıyla yapıldı. Yatırımın miktarı ise açıklanmadı.

17 Mart tarihinde Borsa istanbul’da düzenlenen bir törenle duyurulan yatırım, Bir Bilene Sor uygulamasının geliştirilmesinde kullanılacak. Kurusucu Gökhan Alpaslan’ın bizimle paylaştığı bilgilere göre girişimin planlarında ilk sırada Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark’da ekibini büyütmek yer alıyor. Buna ek olarak yatırım sonrası süreçte BirBileneSor’un gelir kurgusunun oluşturulması ve  özel okullar için hazırladığı kurumsal çözüm satışlarının başlaması da planlar arasında. Uzun vadede sınav sistemi Türkiye’ye benzer ülkelere açılması planlanan uygulama için çoklu dil desteği de geliştirilmeye başlanacak.

Girişimin bizimle paylaştığı güncel verilere göre, bugün 82 bin kullanıcıya ulaşan Bir Bilene Sor uygulaması yaklaşık 29 milyon kez görüntülendi. Uygulama üzerinden 516 bin soru soruldu. Kıyas için geçtiğimiz Aralık ayında uygulama üzerinden 226 bin soru paylaşılmıştı ve uygulamanın o dönemdeki indirilme sayısı 40 bindi.

 

BirBileneSor bugün bir soru-cevap ağı olsa da Gökhan’ın planı öğrencilerin sınav maratonuna hazırlanırken tüm ihtiyaçlarına cevap verecek bir platform haline gelmek. Bunun için Rehberlik servisinin daha verimli hale getirilmesi, hazırlancak eğitici soruların belirli periyotlarla öğrencilerle paylaşılması ve her branştan öğrencilere destek olacak uzman öğretmen kadrolarının oluşturulması gibi önemli aşamalardan oluşan bir yol haritası var girişimin önünde.

Tüm bu özelliklerin eklenmesi uygulamayı bir tür mobil dershane/etüt merkezi haline getirebilir ve bu çok ciddi bir adım demek. Zira Türkiye’de sınav destek merkezlerini gerek fiyat açısından gerek mekan/zaman bağımlılığını ortadan kaldırarak daha erişilebilir hale getirmek kesinlikle denemeye değer bir fikir. BirBileneSor bu iddiasını kendi pazarında gerçekleştirebilirse benzer bir başarıyı Türkiye dışında tekrarlaması mümkün olabilir. Zira mobil fitness koçluğuyla başlayan kişisel destek uygulamalarında henüz gidilecek çok yer var ve eğitim bunun uygulanabileceği ilk sektörlerden biri.

Ailelerin çocuklarıyla ilgili en çok şikayetçi olduğu mevzunun öğrencilerin telefon ve tabletlerde çok vakit geçirmeleri olduğunu söyleyen Gökhan, öncelikle günde ortalama 2.8 saat geçirdiğimiz bu cihazları daha verimli kullanmayı amaçladıklarını belirtiyor. Gökahn, kullanıcılarının BirBileneSor mobil uygulaması içinde ortalama 15 dakika zaman geçirdiğini de paylaşıyor bizimle.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Datafon | Sunucu Kiralama, Sunucu Barındırma

Datafon | Sunucu Kiralama, Sunucu Barındırma

29 Aralık 2016
351 Görüntülenme
Üzerine Gelince Haraket Eden Buton Tasarımları 2

Üzerine Gelince Haraket Eden Buton Tasarımları 2

28 Eylül 2016
165 Görüntülenme
Sony PlayStation VR’ın fiyatı sızmış olabilir

Sony PlayStation VR’ın fiyatı sızmış olabilir

21 Ocak 2016
179 Görüntülenme
Dinamik Evet – Hayır Form Tasarımı

Dinamik Evet – Hayır Form Tasarımı

30 Ekim 2015
212 Görüntülenme