Lüks Ve Konforlu Araçlar İle Yolculuğun Tadını Çıkarın

PHP ile Excel Dosyaları Okuma ve Oluşturma

OnePlus 5 Oreo güncellemesi ile Face Lock kilidini getiriyor

PHP Toplu Mail Gönderme

İngiliz Banka Müşterisini Kalp Atışından Tanıyacak

Teknoloji Haberleri Pazar Mart 15th, 2015
498 Görüntülenme

Halifax bankası, her kişinin kalp atışlarının benzersiz bir ritmi olduğunu söylüyor.

Banka, kalp atışını ölçmek için müşterilerine bileklik dağıtmaya hazırlanıyor. Bileklik kullanıcının kimliğini doğrulamak için ev bilgisayarı ile bağlantı kuracak ve çevrimiçi bankacılığa erişim izni verecek.

Banka, bir kişinin kalp atışını kopyalamanın zor olduğunu ve bu sistemin parmak izi kullanımından daha güvenli olabileceğini söyledi.

Farklı kullanım alanları

Teknoloji Kanadalı firma Bionym tarafından geliştirildi. Mevcut temassız kart teknolojisi gibi, “nymi” adlı bileklik de ödeme, para çekme gibi işlemler için kasa ya da nakit makinesi ile iletişim kuracak.

Firma “kalp imzasıyla” kimlik ispatının , göz tarama veya yüz tanıma teknolojilerinden daha güvenli olduğunu ileri sürüyor. Uzmanlar kalp ritminin ofislere erişim, arabaların kilidini açmak ve motoru çalıştırmak gibi başka alanlarda da kullanılabileceğini söylüyor.

Ayrıca hükümetler tarafından sınırlar, toplu taşıma ve diğer tesislerde güvenliği sağlamak amacıyla da kullanabilir. Alarm sistemlerinden TV’lere evlerde çok sayıda elektronik cihazı kontrol etmek için kullanılması da mümkün.

Kaynak: BBC Türkçe

Haberin Tamamı İçin: http://www.teknokulis.com/Haberler/Gunce…

Etiketler:
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Benzer İçerikler