Volkan Bilimci, Aktif Haldeki Volkanın içine Düştü!

Google Oturum Sorunu Üzerine Resmi Açıklama

Google’ın anlık mesajlaşma uygulaması Allo masaüstüne geliyor

Öğrenci odaklı mobil sadakat uygulaması Mumbara, Denizli’den Anadolu’ya yayılmak istiyor

Instagram ve Facebook’tan Her Daim Havalı ve Civalı Görünmenin 15 Yolu

Fotoğraf Galeri 7 Mayıs 2016
153 Görüntülenme

Ajda Pekkan vitrinime değil iklimime gelin, diyor ama görev kötü. Atama vitrin devri tontişler. Aranızda Facebook ve Instagram kullanmayan çok eksik kişi olduğuna tarafından vitrininizi biraz toparlama vakti gelmiş demektir. sosyal ağ hesaplarından kendini rezil etmiş insanları o düştükleri çukurdan çıkaracak harikulade tavsiyelerimiz var. Allah şaşırtmasın diyoruz ve her zaman beraber sosyal medya hesaplarımıza bitmiş bir göz atıyoruz.

1. Ne yaparsan yap, bin fotoğraf bile çektirsen en güzelinden yalnızca iki tanesini koy. Sabahtan akşam resim paylaşmak, seni küçük esnaf gibi gösterecektir. Hemen Hemen Hiç ağır ol.

2. Öpücüklü, ördek ağızlı fotoğraflar yatırma. Koyduysan hepsini kaldır. Şayet çok güzelinden bir tane kalabilir. 3 yaşında göstermenin bir manası değil değil mi?

3. Sosyal medyadan herhangi bir deneyimini paylaşmadan önce iki gün en ince ayrıntısına kadar düşün. O video fazla gülünç olabilir ama ileride çoluğun çocuğun olacak. Bazı şeyler sadece sana kalsa da olur değil mi?

4. Sen sosyal medyadan atarlı giderli söz paylaşırsın lakin layk verenlerinin yüzde sekseni “yarası var illaki” der minnoş. Kurtlar sofrası bu uyarı et. Atarı gideri bırak.

5. İşte yapacağınız en büyük kusur; “ck ktym dvmli ksyrm!” Sakın bunu yapma. Kan kusup kızılcık şerbeti içtim diyeceksin. Hainler geçmiş olsun yazıp “ilgi çekmeye çalışıyor” diyecekler arkandan.

6. Farz edelim hastaneye düştün. Sakın hastaneden buna aynı fotoğraflar paylaşma. Yemin ederim çoluk çocuğuna dert tasa bırakırsın. 30 yıl dalga geçerler arkandan.

7. Abartmadan sosyal mesajlı içerikler paylaşabilirsin. Güldürürken düşündüren şeyler, sana dünyanın farkında fakat kendini de biliyor havası katacaktır.

İnşallah pek bir insansındır.

8. Arada kötü ve başarısız paylaşım yapan insanların paylaşımları ile dalga geçebilirsin. Sonuçta kimseye basmadan yükselemezsin bu hayatta yok mi?

9. Oradan buradan, internetin dibinden bulduğun bu cins fotoğraflar, sizi keza öbür ayrıca de espri sahibi gibi gösterecektir. Öylesiniz demiyoruz. O Kadar gösterir diyoruz.

10. Kendine ait daima doğal ve huzurlu göründüğün fotoğrafları paylaş. Fazla heybetli gideri var bunların.

11. Bir toplantıda en berbat halinle senin fotoğraflarını çekip, kendisi iyi görünüyor diye Facebook’a koyan akrabanın icabında kalbini kır. Kaldır o etiketi veya fotoğrafı de, acıma! Adiler ya bitirecekler seni!

12. Kedi paylaş, kedi sevmeyenler hoş karşılanmaz.

13. Kaba gibi paralı, arabalı, lüks ortamlı paylaşım yapma. Layk verirler lakin arkandan çok sayarlar.

14. Sevgilinle ya da eşinle kurgu pozlar verme. Hemencecik hatır kalmasın diye 200 layk verip, “canım fazla tatlısınız” diyorlar lakin arkanızdan bin kahkaha atıyorlar. Dost acı söyler.

15. Son olarak “selfie”yi çok iyi bir kare yakalamadığın sürece çekme. Şimdi dönüp hesaplarını baştan bir kontrol et, inşallah fazla geç değildir senin için.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Facebook’a silinen mesaj özelliği geliyor

Facebook’a silinen mesaj özelliği geliyor

4 Mayıs 2016
159 Görüntülenme
Hareketli Kaldır Butonu

Hareketli Kaldır Butonu

28 Eylül 2016
121 Görüntülenme