Volkan Bilimci, Aktif Haldeki Volkanın içine Düştü!

Google Oturum Sorunu Üzerine Resmi Açıklama

Google’ın anlık mesajlaşma uygulaması Allo masaüstüne geliyor

Öğrenci odaklı mobil sadakat uygulaması Mumbara, Denizli’den Anadolu’ya yayılmak istiyor

Intel, Amazon Web Servicesin rakibi Mirantise 100 milyon dolar yatırım yaptı

Yatırımlar 24 Ağustos 2015
131 Görüntülenme

Intel Capital açık kaynak kodlu bulut yazılımı OpenStack dağıtımcısı Mirantis‘e 100 milyon dolar yatırım yaptı. Şirket, büyük kurumsal şirketlerin OpenStack teknolojisine adaptasyonunu arttırmak istiyor.

PayPal ve Walmart gibi küresel devler her ne kadar OpenStack teknolojisini kullansa da yazılımın diğer rakipleri olan Google, Amazon, VMware ve Microsoft‘u düşündüğümüzde önünde çetrefilli bir yol bulunuyor. Intel Capital’de Mirantis’in büyüme potansiyelinin çok yüksek olduğunu özellikle sanallaştırma yazılımı VMware’in vSphere’ine rakip olarak pazar payını arttırabileceğine inandıklarını aktarmış.

OpenStack bilindiği gibi bulut bilişime bir standart getirmek amacıyla NASA ve Rackspace‘in ortak çalışmasıyla 2010 yılının başlarında başlatılmış açık kaynak kodlu bir yazılım projesiydi. Daha sonrasında proje geliştikçe farklı şirketler OpenStack tabanlı yazılım ve cihazlarını kurumsal müşterilere satmaya başladılar.

OpenStack tabanlı dağıtımlar üreten diğer şirketleri düşündüğümüzde aslında Intel’in Mirantis dışında yatırım yapabileceği başka bir şirket seçeneği bulunmuyordu bu aşamada. Rakiplerden Piston yakın zamanda Cisco, Blue Box da IBM tarafından satın alınmıştı. 1999 yılında kurulan ve yaklaşık 750 çalışanı bulunan Mirantis çeşitli yatırımcılardan bugüne kadar toplam 220 milyon dolar yatırım almıştı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
MURATABİGF – YouTube Muhabbetleri #7

MURATABİGF – YouTube Muhabbetleri #7

23 Nisan 2016
140 Görüntülenme
Yeni James Bonddan İlk Fragman

Yeni James Bonddan İlk Fragman

23 Temmuz 2015
147 Görüntülenme
iPhone 7’ye dair her şey!

iPhone 7’ye dair her şey!

25 Nisan 2015
118 Görüntülenme
Dead Sea Spa Magik

Dead Sea Spa Magik

21 Mart 2016
195 Görüntülenme