Kurumsal Firma Scripti | Alkinoe

Kombi Bakım Servisi Scripti | Alkimedon

Tesisatçı Web Scripti | Alkestis

Spor Salonu Sitesi Scripti | Alkathoos

İnternette Çocuklarımızı Ne Denli Büyük Tehlikeler Beklediğinin Yalnızca Tek Örneği

Fotoğraf Galeri Cumartesi Mayıs 7th, 2016
641 Görüntülenme

Ekşi Sözlük yazarlarından soguk ulke, 9 yaşındaki yeğeninin Facebook üzerinden “Avataria” adlı oyunu oynadığını görmüş. tamamen ne yaptığını öğrenmek için biraz sohbet ettikten sonra kendisi oyunu tahlil etmek istemiş ve kendisini de iletişime geçtiği kişiye 9 yaşında olarak tanıtmış. Ve çocukların oynadığı bu oyunlarda ne denli korkunç sohbetlerin döndüğüne şahitlik etmiş. Konuyu da “Facebook Avataria Tehlikesi” başlığıyla Ekşi Sözlük’e taşımış. 

İşte İnternet ortamında çocuklarımızı ne denli büyük tehlikeler beklediğinin yalnızca tek örneği:

Facebook profili olmayan insan bundan böyle yok denecek kadar az. Yeni doğmuş bebeğe de Facebook hesabı açılıyor, 60 yaşındaki büyüklerimize de.

Ve bu Facebook profillerinden bir sürü uygulamaya tek tıkla antre yapılabiliyor.

Daha ergenliğe bile girmemiş çocuğunuz bu sayede hiç tanımadığı kişilerle sohbet edebiliyor…

Hatta bazı uygulamalar var ancak; cinsellik gibi özellikleri çizgi karakterlere büründürerek çocuklara daha çekici ülkü getirerek ulaştırabiliyor.

Bazı hasta ruhlu halk da internette kendilerini bambaşka kişiler olarak tanıtabiliyorlar, yeri geliyor 11 yaşındaki bir çocuğa bürünüyor. Yeri geldiğinde 35 yaşında iş adamı oluyor…

Bu Mesajlaşma Çocuklarınızın Sosyal Medyada Tehlikeye Ne Dek Yakın Olduğunu Gösteriyor – onedio.com

Hal böyle olunca, çocuklarımızı sadece dışarıdaki dünyada korumamız yetmiyor. İnternetin kötülüklerinden ve kötü niyetli insanlardan korumamız gerekiyor.

Ola Ki de yanıbaşındaki bu tehlikeyi erken fark eden Ekşi Sözlük yazarı ‘soguk ulke’nin anlattıkları ise tehlikenin boyutunu daha net şekilde ortaya koyuyor… İşte her bir satırı kan donduracak olan o öykü:

İlgili Video “Avataria’da Yatağa Kız Atma Tekniği”

İlgili Video “Avataria’da Yatağa Kız Atma Tekniği”İlgili Video “Avataria’da Yatağa Kız Atma Tekniği”