Apple, Sessiz Sedasız Bir Alan Adına 1.5 Milyon Dolar Ödedi

Wix, 16 yıllık tasarım portalı DeviantArt’ı satın aldı!

Akvaryumdaki köpek balığı eşeysiz üredi

Gboard, Türkçe için sesli yazma özelliğini kullanıma sundu

İnternette vesikalık fotoğraf çektirmek isteyenler için: ŞipŞak Vesikalık

Girişimler 3 Nisan 2016
176 Görüntülenme

Çeşit çeşit vize, yenilenecek kimlik, ehliyet ve pasaport derken yıllar geçse de vesikalık ve biyometrik fotoğraf çektirmek hayatlarımızdan çıkmayan bir ritüel olmaya devam ediyor.

Kısa bir süre önce yayın hayatına başlayan ŞipŞak Vesikalık girişimi de bu ritüeli online platformlara taşımak için kurulmuş. ‘Vesikalık fotoğraf çektirmek için dışarı çıkmaya son!‘ sloganına sahip olan girişim, şu an yalnızca web sitesi üzerinde kullanıcılarına hizmet veriyor. Kurucu ortaklardan öğrendiğimize göre ŞipŞak Vesikalık’ın mobil uygulamaları hazırlık aşamasında.

Girişimin çalışma mantığı ise şu şekilde. Kullanıcılar, ellerindeki akıllı telefonlar da dahil olmak üzere, minimum 2 megapiksel çözünürlüğe sahip bir kamera ile fotoğraflarını çekip ŞipŞak Vesikalık’a yüklüyor. Kullanıcılar sonrasında fotoğrafın kullanım amacına (vize, pasaport gibi) göre değişen ölçülerde online olarak bir ayarlama yapıyor ve fotoğraf baskıya hazır hale geliyor. Son adımda ise kişisel bilgiler ve ödeme formu geliyor.

Şimdilik aynı gün teslimat seçeneği bulunmayan ŞipŞak Vesikalık’ta kredi kartınızla ödeme yapabiliyorsunuz, fotoğrafınız ise en geç 24 saat içinde kargoya veriliyor. Ücretlere gelecek olursak 4 adet vesikalık fotoğraf kargo dahil 12TL değerinde bir etikete sahip.

ŞipŞak Vesikalık’ın mobil uygulamaları hazırlık aşamasında

Geçmişte farklı girişimlerden hatırlayacağımız Furkan Kaytancı ve ağabeyi Mustafa Kaytancı tarafından kurulan girişim; gerçek bir ihtiyaca çözüm sunmak istiyor. Kullanıcılar için zahmetli bir şekilde halledilebilen vesikalık/biyometrik fotoğraf bastırma meselesi yazının başında da vurguladığımız gibi herkesin hayatının büyük ya da küçük bir parçası.

ŞipŞak Vesikalık girişimi de kullanıcılar için bugüne kadar hem zor hem de görece olarak pahalı bir iş olan fotoğraf bastırma meselesini online platformlara taşıyarak bu pazarda kendine bir yer açma niyetinde. Bu arada ŞipŞak Vesikalık’ta ücretler, kargo ve KDV dahil, 4 adet fotoğraf için 12, 8 adet için 15, 12 adet içinse 20 TL şeklinde değişiyor. Dilerseniz ücretlendirmeye detaylıca göz atabilirsiniz.

İlerleyen günlerde Android ve iOS için birer mobil uygulama yayınlamayı planlayan girişim; aynı zamanda aynı gün kargo operasyonunu başlatma ve ödeme seçeneklerini arttırmak istiyor. İnsanların hayatlarını kolaylaştırmak isteyen ŞipŞak Vesikalık, özellikle mobil uygulamalarını yayınladıktan sonra bir ivme yakalayabilir. Girişimle ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
HTC, One M10 tanıtımlarına başladı

HTC, One M10 tanıtımlarına başladı

25 Şubat 2016
154 Görüntülenme
Ağacı Traş Eden Makine [Video]

Ağacı Traş Eden Makine [Video]

27 Ocak 2016
141 Görüntülenme
Ağaç Yarıcı Makine

Ağaç Yarıcı Makine

19 Eylül 2015
158 Görüntülenme