Türkiye Drone Ligi başlıyor

Artık Youtube’un da okulu var

Youtube Videolarını Arkadaşlarınızla Birlikte Canlı İzleyin!

28. Yılını Kutlayan WWW.’nin Yaratıcısından Ciddi Uyarı!

iPhone 7 Ciddi Ciddi Su Geçirmez Ekran İle Gelebilir

Mobil 16 Şubat 2016
215 Görüntülenme

Aslında son birkaç senedir her yeni iPhone modeli öncesi bu olayı duymuşsunuzdur. Mobil cihaz dünyasında söylentiler önemli bir yer teşkil ettiğinden önemli telefonlar piyasaya çıkmadan önce haklarında pek çok söylenti dolaşır.

Hatta bu konuda ”kıvrılabilen esnek ekran olacakmış” ve ”su geçirmeyecekmiş” en çok bahsi geçen söylentilerdir. Aslında bu durum bir dönem iPhone 7 için de geçerliydi. Fakat haberimizde bahsedeceğimiz olay bu tarz bir söylentiden ibaret değil.

Başta Apple olmak üzere pek çok büyük mobil cihaz üreticisi firmanın önemli ekran tedarikçilerinden biri olan Japan Display, yeni nesil Pixel Eyes LCD ekranını tanıttı. İlk nesildeki 0.8mm’lik çerçeve ölçüsünün 0.5mm’ye kadar düştüğü yeni Pixel Eyes ekran, ayrıca 1mm inceliğe kadar olan kalemleri de algılayabiliyor. 

Çok daha hassas bir algılama imkanı sunan Pixel Eyes, bu sayede kullanan kişiye de daha profesyonel bir çalışma imkanı sunuyor.Ekranın en önemli özelliklerinden biri de kullanan kişinin elleri ıslak olsa sorunsuz şekilde çalışma imkanı sunması.

Şimdi buraya kadar geldiğimizde ”ee bununla iPhone 7’nin ne alakası var?” diye sorabilirsiniz. Onu da cevaplandıralım; şimdi iPhone 7’de gövde bağlamında telefonun oldukça sağlam olacağını biliyoruz. Bu sağlamlık darbeye karşı değil de daha çok suya karşı olan bir sağlamlık. Yani iPhone 7’nin gövdesi kolay kolay su geçirmeyecek. E şimdi elinde böyle sağlam bir gövde olan Apple, ekranını da sağlam tutmasın da ne yapsın.

Daha önceden Apple’ın birkaç sene boyunca telefonlarında da AMOLED ekran kullanmayacağı yönünde haberler de çıkmıştı. Yani parçaları birleştirdiğimiz zaman, Japan Display’in yeni nesil Pixel Eyes ekranını iPhone 7’de görmek bizim açımızdan süpriz olmaz. Zaten telefon hakkında bu zamana yapılan bütün tahminlerde ve söylentilerde su geçirmez ekran olayına değiniliyordu.

Şunu da belirtelim; Pixel Eyes’ın sunduğu su geçirmezlik öyle yoğun şekilde bir su geçirmezlik değil. Yani ”sokun iPhone 7’yi suya, hiçbir şey olmaz” gibi bir durum yok ortada. Bundan ziyade örneğin sağanak yağmur altında telefonu normal şekilde kullanabileceksiniz, ya da bir bardak su döküldüğünde küçük çaplı kalp krizi geçirmenize gerek yok. Bakalım söylentiler ne derece doğru çıkacak.

Kaynak: PhoneArena

Etiketler: ,
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Bahçe Süpürmenin Havalı Hali [Video]

Bahçe Süpürmenin Havalı Hali [Video]

27 Ekim 2015
218 Görüntülenme
90 Litre Su İçince Bakın Ne Oldu

90 Litre Su İçince Bakın Ne Oldu

20 Mart 2016
277 Görüntülenme
Gameloft, Reklama Yeni Bir Soluk Getiriyor

Gameloft, Reklama Yeni Bir Soluk Getiriyor

26 Ocak 2016
230 Görüntülenme
Mükemmel Değil mi? [Video]

Mükemmel Değil mi? [Video]

19 Kasım 2015
207 Görüntülenme