Türkiye Drone Ligi başlıyor

Artık Youtube’un da okulu var

Youtube Videolarını Arkadaşlarınızla Birlikte Canlı İzleyin!

28. Yılını Kutlayan WWW.’nin Yaratıcısından Ciddi Uyarı!

IŞİD Üyelerinin Bilgileri Sızdırıldı!

İnternet 12 Mart 2016
216 Görüntülenme

Son dönemlerde Anonymous’un da dahil olduğu birçok hack grubunun dikkatini üzerine toplayan IŞİD, internet tarihinin en büyük bilgi sızdırma olaylarından birisini yaşadı. IŞİD’e katılmış olan ve terörist grup için savaşan tam 22.000 kişinin bilgilerinin sızdırılmasına neden olan bu olay, IŞİD’in sisteminde bulunan bir açık üzerinden gerçekleşti.

Bu sızıntının ardından IŞİD ile mücadele eden kurumlar ve kuruluşlar, bilgilerin doğruluğunu saptayabilmek adına çalışmalara başladılar. Bilgileri eline geçiren ilk kaynaklardan olan İngiliz televizyon kanalı Sky News ve Alman istihbarat yetkilileri, bu bilgilerin büyük bir olasılıkla doğru olduğunu bildirdi. 

Bilgilerin doğru olması, yaklaşık 50.000-250.000 üyesi olduğu düşünülen IŞİD’in gizliliğini büyük ölçülerde etkilerdi. Uzmanların yaptığı açıklamalara göre bu bilgiler doğrulandığı takdirde 22.000 kişinin takibi yapılabilir ve IŞİD’in gizli üsleri, kampları, stratejik hareketleri saptanabilir. Bu bilgiler sayesinde terör grubuna yeni üyelerin katılmasının önlenebileceğini söyleyen uzmanlar, kimin bu bilgileri sızdırdığı konusunda net bir cevap veremiyor. Bilgilerin doğruluğundan şüphe edilmesindeki asıl sebep de bu.

Kaynak: Wired  2 Adet iPhone 6S Hediye Ediyoruz! Katılmak için tıkla.

Etiketler: ,
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Sony yeni kamerası A7 II ile sınırları zorluyor

Sony yeni kamerası A7 II ile sınırları zorluyor

16 Şubat 2015
153 Görüntülenme
Drone ile McLaren’i Yarıştırdılar

Drone ile McLaren’i Yarıştırdılar

5 Mart 2016
211 Görüntülenme
Şehri Bil – Android Oyun İncelemesi

Şehri Bil – Android Oyun İncelemesi

15 Kasım 2016
246 Görüntülenme