İşte HTC One M9’un performansı


HTC One M9’un işlemci biriminde uzun bir süredir ısınma problemi nedeniyle gündemden düşmeyen Snadragon 810 bulunuyor. 64-bit mimarisini destekleyen ve 20nm fabrikasyon süresinde üretim gösteren işlemci 4+4 şeklinde kümelenen toplam sekiz çekirdekten oluşuyor. İşlemcinin asıl performansını belirleyen 4 adet Cortex-A57 çekirdeği 2.0GHz’de işlem görüyor. Daha düşük görevlerde devreye giren ve bu sayede pil verimliliği sağlayan 4 adet Cortex-A53 çekirdeği ise 1.5GHz’de çalışıyor.

One M9’un grafik biriminde Adreno 430’u görüyoruz. Quad HD ekranlarda üstün bir oyun performansı vaat eden işlemci, One M9’un Full HD ekranında oyun performansını daha üst noktalara taşıyacaktır. One M9’un bellek tarafında ise 3GB DDR4 RAM yer alıyor.

One M8, geçtiğimiz yıl performansı en yüksek telefonlardan biri olarak dikkat çekmişti. One M9 ise kimi kriter testlerinden rakiplerin önünde,kiminde ise rakiplerinin gerisinde kaldı. Isınma iddialarına rağmen One M9 Geekbench 3, AnTuTu 5, Basemark OS 2.0 gibi CPU, GPU ve bellek performansını gösteren en popüler kriter testlerinde iyi sonuçlara imza atıyor. Fakat One M9 saydığımız hatta haberde yer verdiğimiz kriterlerin büyük bölümünde Galaxy S6’nın gerisinde kalıyor.

Alt bölümde ve sonraki sayfalarda One M9’un performansını ortaya koyan test sonuçlarına (diğer telefonlarla karşılaştırmalı) göz atabilirsiniz.

Geekbench 3 (Yüksek olan daha iyi)

1427488577_1.jpg

AnTuTu 5 (Yüksek olan daha iyi)

1427488624_2.jpg

Etiketler

Konu İle İlgili Soru, Görüş ve Öneriler


Soru, Görüş ve Önerileriniz için Yazın!