Volkan Bilimci, Aktif Haldeki Volkanın içine Düştü!

Google Oturum Sorunu Üzerine Resmi Açıklama

Google’ın anlık mesajlaşma uygulaması Allo masaüstüne geliyor

Öğrenci odaklı mobil sadakat uygulaması Mumbara, Denizli’den Anadolu’ya yayılmak istiyor

Jay Znin sahibi olduğu online müzik servisi Tidal üçüncü kez CEO değiştiriyor

Girişimler 2 Aralık 2015
163 Görüntülenme

Mart 2015’te Jay-Z tarafından satılan alınan online müzik servisi Tidal bir türlü beklenen etkiyi yaratamamıştı. Hal böyle olunca şirket Mart ayından bu yana iki kez CEO değiştirerek soruna çözüm bulmaya çalıştı. Bugün yapılan açıklamayla CEO yeniden değişti, Soundcloud’un iş geliştirmeden sorumlu eski baş yöneticisi Jeff Toig yeni CEO oldu.

Spotifiy, Deezer, Apple Music gibi büyük rakiplerin yer aldığı sektörde Tidal arkasına Jay-Z, Madonna, Beyonce, Daft Punk gibi isimleri almış ancak birtürlü beklenen ses getirmeyi ve büyük sıçramayı yapamamıştı. Şirketin kullanıcılara sunduğu yüksek ses kalitesi vaat eden TIDAL HiFi’de tepkilere neden olmuş şirket ardından TIDAL Premium üyelik paketi ile Spotify benzeri üyelik m odeline kavuşmuştu.

Birçok uzmana göre ise Tidal en başından bu yana yanlış stratejilerle ilerliyor. Bunun yanında yine birçok uzman Tidal’ın ömrünün çok uzun olmayacağı kanaatinde. Tüm bu olumsuz eleştirilerin yanında Tidal’ın yeni CEO’su olan Jeff Toig müzik endüstrisinde önemli görevlerde bulunmuş ve bu alanda oldukça fazla deneyime sahip birisi. Verdiği röportajda Tidal’ın iş planının sanatçı odaklı yaratıcı bir platform olarak tanımlayan Toig, bunun güçlü ve ilgi uyandıran bir iş modeli olduğunu vurgulamış.

Sonbaharın başında 1 milyon aboneye ulaştığını açıklayan Tidal, bunların ne kadarının ücretli abonelerden oluştuğunu ise açıklamadı. Ocak ayından itibaren göreve başlayacak olan Jeff Toig’in strateji bakımından nasıl bir yol izleyeceğini ve Tidal’ı ipten alıp alamayacağını birlikte göreceğiz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Bootstrap Dropdown Menü Tasarımı

Bootstrap Dropdown Menü Tasarımı

2 Ekim 2016
245 Görüntülenme
Muhteşem Ters Takla

Muhteşem Ters Takla

27 Nisan 2016
177 Görüntülenme
Kalpli Text ( Yazı ) Animasyonu

Kalpli Text ( Yazı ) Animasyonu

22 Ekim 2015
243 Görüntülenme