Popup Resim Galeri Modülü Yapımı

Resimleri Popup Pencerede Gösterme

HTML & CSS ile Popup Pencere Yapımı

CSS ile Oluşturulmuş Takvim Şablonu

Jay Znin sahibi olduğu online müzik servisi Tidal üçüncü kez CEO değiştiriyor

Girişimler 2 Aralık 2015
99 Görüntülenme

Mart 2015’te Jay-Z tarafından satılan alınan online müzik servisi Tidal bir türlü beklenen etkiyi yaratamamıştı. Hal böyle olunca şirket Mart ayından bu yana iki kez CEO değiştirerek soruna çözüm bulmaya çalıştı. Bugün yapılan açıklamayla CEO yeniden değişti, Soundcloud’un iş geliştirmeden sorumlu eski baş yöneticisi Jeff Toig yeni CEO oldu.

Spotifiy, Deezer, Apple Music gibi büyük rakiplerin yer aldığı sektörde Tidal arkasına Jay-Z, Madonna, Beyonce, Daft Punk gibi isimleri almış ancak birtürlü beklenen ses getirmeyi ve büyük sıçramayı yapamamıştı. Şirketin kullanıcılara sunduğu yüksek ses kalitesi vaat eden TIDAL HiFi’de tepkilere neden olmuş şirket ardından TIDAL Premium üyelik paketi ile Spotify benzeri üyelik m odeline kavuşmuştu.

Birçok uzmana göre ise Tidal en başından bu yana yanlış stratejilerle ilerliyor. Bunun yanında yine birçok uzman Tidal’ın ömrünün çok uzun olmayacağı kanaatinde. Tüm bu olumsuz eleştirilerin yanında Tidal’ın yeni CEO’su olan Jeff Toig müzik endüstrisinde önemli görevlerde bulunmuş ve bu alanda oldukça fazla deneyime sahip birisi. Verdiği röportajda Tidal’ın iş planının sanatçı odaklı yaratıcı bir platform olarak tanımlayan Toig, bunun güçlü ve ilgi uyandıran bir iş modeli olduğunu vurgulamış.

Sonbaharın başında 1 milyon aboneye ulaştığını açıklayan Tidal, bunların ne kadarının ücretli abonelerden oluştuğunu ise açıklamadı. Ocak ayından itibaren göreve başlayacak olan Jeff Toig’in strateji bakımından nasıl bir yol izleyeceğini ve Tidal’ı ipten alıp alamayacağını birlikte göreceğiz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Flat Responsive Butonlar 3

Flat Responsive Butonlar 3

25 Eylül 2016
83 Görüntülenme
Uçaktaki Atıklar Nereye Gidiyor?

Uçaktaki Atıklar Nereye Gidiyor?

20 Mart 2016
82 Görüntülenme
Türkiyede Vurulma Şakası

Türkiyede Vurulma Şakası

30 Haziran 2015
96 Görüntülenme
Casper VIA M1 İncelemesi

Casper VIA M1 İncelemesi

20 Ocak 2016
284 Görüntülenme
Samsung Galaxy S6 2600 mAh Bataryayla mı Geliyor?

Samsung Galaxy S6 2600 mAh Bataryayla mı Geliyor?

17 Şubat 2015
72 Görüntülenme
Chrome’a Veri Tasarrufu Özelliği

Chrome’a Veri Tasarrufu Özelliği

28 Mart 2015
81 Görüntülenme