İğne Oyası Yazma Modelleri ve Gelişimi

Rüzgar gülü fiyatları; Rüzgar Gülü Nedir

SEO Paketleri İçerisinde Ne Satın Alıyorsunuz?

Türkiye Drone Ligi başlıyor

Kartsız bankacılık girişimi GoCardless, 13 milyon dolar yatırım aldı

Girişimler 24 Mart 2016
187 Görüntülenme

Finansal teknoloji (fintech) girişimlerinin ortak noktası nakit kullanımını ortadan kaldırmak ve bu konuda başarılı bir girişim olan GoCardless, aldığı yeni yatırımla işini daha da büyütmek istiyor.

Hesaptan hesaba doğrudan tahsilat (direct debit) yöntemini esas alan GoCardless’ın başarısnı sunduğu kullanıcı deneyimi ve düşük komisyon oranlarına bağlamak mümkün. Zira web sitesinden gördüğümüz kadarıyla Paypal’ın yarısı kadar masraf alarak düzenli ödemelerinizi yapmayı vaadediyor.

Nisan ayında 500 milyon sterlinlik ödemeye aracılık eden girişim, güncel bilgilere göre yıllık 1 milyar sterlin işlem hacmine ulaşmış. Daha önce toplamda 12 milyon dolar yatırım alan GoCardless’ın 13 milyon dolarlık yatırım yeni yatırımı da yeni yatırımcı Notion Capital öncülüğünde ve önceki yatırımcıların (Balderton Capital, Accel Partners, Passion Capital) katılımıyla tamamlanmış.

Bu yeni yatırımla satış ve pazarlama ağırlık vereceklerini söyleuen kurucu ortak ve CEO Hiroki Takeuchi, Birleşik Krallık, Fransa ve Almanya’dan sonra İspanya, Hollanda ve İsveç’e giriş yaptıklarını da ekliyor.

Takeuchi’ye göre GoCardless’ın sahtekarlık ve para aklama çabalarına karşı geliştirdiği yazılım özgün nitelikler taşıyor ve rakiplerinin GoCardless’a alternatif olmasının zaman alacağını ifade ediyor.

2011’de kurulan GoCardless, özellikle tekrarlayan ödemeleri kendi kanalına çekmek istiyor ki özellikle SaaS yazılımlarının yükselişine bakarak önemli bir potansiyele talip olduğunu söylemek mümkün. GoCardless şu anda büyüklü küçüklü 16 bin iş yeriyle çalışıyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
WizRocket 8 milyon dolar yatırım aldı

WizRocket 8 milyon dolar yatırım aldı

4 Ağustos 2015
200 Görüntülenme
Xiaomi Max sızdırıldı

Xiaomi Max sızdırıldı

18 Nisan 2016
209 Görüntülenme
Genetiği Değiştirilen İnsan Embriyosuna Tepki

Genetiği Değiştirilen İnsan Embriyosuna Tepki

24 Nisan 2015
203 Görüntülenme