Samsung’un üst düzey telefon satışları %29’a düştü

Android 8.0 ile gelen 20 yenilik – Bölüm 1

Android 8.0 ile gelen 20 yenilik – Bölüm 2

LG G6 günlük 50 bin adet üretiliyor, güvenlik ilk sırada

Kasımda çıkacak Blackberry Veniceın ilk görüntüleri yayınlandı

Mobil 20 Eylül 2015
187 Görüntülenme

Blackberry’nin Android işletim sistemli ve klavyeli akıllı telefonu Venice hakkında sızıntılar devam ediyor. Cihaza ait ilk inceleme Baka Mobile adlı Kanada merkezli bir web sitesi tarafından yapıldı.

Bu yılın başındaki söylentiler Blackberry’nin Android işletim sistemli bir telefonu piyasaya süreceği yönündeydi. Güçlenen iddialar ve sonrasında gelen resmi açıklamanın ardından Blackberry Venice ilk kez sızan fotoğraflarla görücüye çıkmış oldu.

QWERTY dizilimli kaydırılabilir klavyeye sahip olan Blackberry Venice modelinin klavyesi üzerinde dokunuşları algılayan bir yüzeye sahip. Kısacası dokunmatik özelliğe de sahip bu klavye, Blackberry’nin vazgeçilmezi olarak nitelendirilebilir. Eski günleri hatırlatan kaydırılabilir tasarımın ise kullanıcılardan nasıl bir tepki alacağı Blackberry Venice’ın başarısıyla ölçülecek gibi gözüküyor.

Yayınlanan videoda da görülebileceği üzere Blackberry’nin Android’li telefonu da diğer Android akıllı telefonlar gibi Gmail, Google Play Music ve Google Maps gibi uygulamaları içinde barındırarak gelecek. Lookout Mobile Security adlı uygulama da telefonda yüklü halde. 2014 yılının başında ortaya çıkan Blackberry’nin kendi mesajlaşma yazılımı Blackberry Messenger da Venice modelinde kendine önyüklü halde yer bulacak.

Bir dönem dar boğaza düşen efsane marka Blackberry, satın alma dedikodularıyla 2013 yılından bu yana gündeme geliyordu. Son olarak Samsung’un talip olduğu haberlerine yer verdiğimiz Blackberry, siparişleri iyi giden yeni modeli Blackberry Passport ile durumu kurtardı ve ardından da Android’li model müjdesiyle yeniden yükselişe geçebileceğinin sinyallerini verdi. Bakalım Blackberry, Android işletim sistemli Venice ile eski parlak günlerine geri dönebilecek mi?

Kanadalı web sitesinin yaptığı ve YouTube sayfasında yayınladığı Blackberry Venice incelemesini hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
HTC One A9, HTC’nin en iyi kamerası seçildi

HTC One A9, HTC’nin en iyi kamerası seçildi

21 Ocak 2016
258 Görüntülenme
İşte en teknolojik eylem! [Video]

İşte en teknolojik eylem! [Video]

12 Nisan 2015
181 Görüntülenme
Rastegele Çizgilerin Resme Dönüşümü [Video]

Rastegele Çizgilerin Resme Dönüşümü [Video]

2 Aralık 2015
221 Görüntülenme
Yasaklanan En Seksi 10 Reklam Filmi

Yasaklanan En Seksi 10 Reklam Filmi

3 Mayıs 2016
238 Görüntülenme
Brain it on the truck! – 24. Bölüm – 1. Dünya

Brain it on the truck! – 24. Bölüm – 1. Dünya

20 Kasım 2016
174 Görüntülenme