Türkiye Drone Ligi başlıyor

Artık Youtube’un da okulu var

Youtube Videolarını Arkadaşlarınızla Birlikte Canlı İzleyin!

28. Yılını Kutlayan WWW.’nin Yaratıcısından Ciddi Uyarı!

Konum tabanlı etkinlik uygulaması Meetoli, buluşmaları kolay ve renkli hale getiriyor

Mobil 6 Eylül 2015
169 Görüntülenme

Türkiye’nin en kalabalık şehirlerinde bile etkinlik sayısı Avrupa ve özellikle ABD’nin gerisinde ama bu durum etkinlik odaklı uygulamaların geliştirilmesine engel olmuyor. Türkiye’de geliştirilen Meetoli (Android, iOS), sosyal bir etkinlik uygulaması olarak küresel pazara açılıyor.

Meetoli, kısaca ‘hızlı etkinlik organizasyonu uygulaması‘ olarak tanımlanabilir. Meetoli’ye telefon numaranızla kaydolduktan  sonra 15 dakika sonrası için 2 kişilik bir etkinliği hızlıca ayarlamak mümkün. Tabi ileri bir tarihe çok sayıda kişiyi davet edeceğiniz büyük etkinlikler de organize edebiliyorsunuz. Davet gönderdiğiniz kişi Meetoli uygulaması kullanıyorsa uygulama üzerinden bildirim alıyor, uygulamayı kullanmıyorsa ücretsiz kısa mesaj ile davetiniz iletiliyor.

Basit ve işlevsel bir uygulama

Etkinlikleri özel veya genele açık olarak ayarlayabiliyor veya etkinliğe davet ettiğiniz kişilerin de başkalarını davet etmesine izin verebiliyorsunuz. Dilerseniz grup oluşturarak hızlıca toplu davet de yapabiliyorsunuz.

Meetoli takviminizle herhangi bir senkronizasyon yapmıyor ama kendi içinde hatırlatma seçenekleri sunuyor. Bir etkinliğe katılıp katılmayacağınızı ise klasik olarak ‘Evet, Belki, Hayır’ seçeneklerinden biriyle yanıtlayabiliyorsunuz. Çevrenizdeki genele açık etkinlikleri de keşfetmeniz mümkün.

Fourqsuare’dan mekan bilgilerini aldığı için hızlıca mekanları konum olarak seçebiliyorsunuz. Tabi istediğiniz başka bir yeri etkinlik/buluşma yeri olarak seçmeniz de mümkün. Ayrıca etkinlikler içinde mesajlama ve fotoğraf paylaşımı gibi iki önemli özellik de var ki bu sayede Meetoli’nin özel günler için oldukça işe yarayacağını söyleyebiliriz.

Meetoli’de şimdilik Türkçe’de dil seçeneği mevcut değil ama basit bir İngilizce bilgisiyle bile kulllanılması mümkün ve bence son zamanlarda Türkiye’de geliştirilen en faydalı uygulamalardan biri.

Son olarak Meetoli’yi geliştiren şirketse Temmuz 2014’te İzmir’de kurulan bilişim ve bulut çözümleri girişimi CloudArarat.com (Bkz: Web Summit röportajımız) olduğunu da paylaşmadan geçmeyelim. Uygulamayla ilgili yorumlarınızı, Türkiye’de tutup tutmayacağı yönündeki tahminlerinizi bekliyoruz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
LG G5 Ortaya Çıktı!

LG G5 Ortaya Çıktı!

25 Ocak 2016
226 Görüntülenme
Yok Böyle Tatlılık [Video]

Yok Böyle Tatlılık [Video]

3 Aralık 2015
194 Görüntülenme
Facebook’a silinen mesaj özelliği geliyor

Facebook’a silinen mesaj özelliği geliyor

4 Mayıs 2016
195 Görüntülenme
MediaTek İşlemcilerde Güvenlik Açığı!

MediaTek İşlemcilerde Güvenlik Açığı!

1 Şubat 2016
213 Görüntülenme
Huawei Honor 4c TENAA tarafından onaylandı!

Huawei Honor 4c TENAA tarafından onaylandı!

5 Nisan 2015
190 Görüntülenme