Arçelik Güvenilir Servis Hizmetleri

Arçelik Buzdolabı Servisi

WordPress Eklentiye ait Klasör Dizin Adresi Öğrenebileceğiniz Kodlar

PS PLAYER

Kullanıcılar HTC One M9 hakkında ne düşünüyor? [Anket sonucu]

Teknoloji Haberleri 6 Nisan 2015
141 Görüntülenme

GSMArenasitesi bu defa HTC’nin tepe modeli One M9 için düzenlediği dev anketin sonuçlarını takipçileriyle paylaştı. Yaklaşık 10 bin kullanıcının katıldığı ankette One M9’un ses, arayüz, kamera, ekran, işlemci performansı ve tasarımı kullanıcılara soruldu. Buradaki haberimizde Galaxy S6 için yayınlanan ankete göz atabilirsiniz.

HTC, One M9’da BoomSound stereo hoparlörler kullanmayı sürdürdü. Bu defa Dolby’le anlaşan Tayvanlı üretici görünüşe bakılırsa One M9’da da üstün bir ses performansına imza atıyor. Ankete katılanların 8.395’i yaklaşık %86’sı One M9’un ses performansını olumlu ya da iyi buluyor.

Arayüz tarafında da ciddi iyileştirmeler mevcut. One M9’da Sense 7.0 kullanıcı arayüzü yer alıyor. HTC yeni arayüzde güçlü bir tema motoruna yer veriyor. HTC ayrıca widget’lar noktasında da önemli gelişmeler sağladı. Son olarak BlinkFeed uygulamasını güncelleyen şirket Sense Giriş widget ile en sık kullanılan uygulamalara erişimi kolay hale getiriyor. Özellik, ayrıca kullanıcılara bulundukları konuma göre sık kullanılan uygulamaları otomatik olarak getiriyor, en son yükledikleri uygulamalara hızlı erişim sağlıyor ve konuma göre uygulama tavsiyelerinde bulunuyor. HTC’nin Sense 7.0 arayüzü 7.010 olumlu oy almayı başarıyor, bu sayı ankete katılanların %75’ine denk geliyor.

1428297693_gsmarena002.jpg

HTC görünüşe bakılırsa kamera konusunda bir kez daha kullanıcıları tatmin etmemiş. One M9’da çift LED flaşla desteklenen Toshiba üretimi 20MP çözünürlüklü sensör kullanılıyor. Kamera konusunda ankete katılanların %52 olumlu yönde oy kullandı. 4.562 kişi yani %48’lik dilim ise One M9’un kamerasını iyi bulmamış.

Ekran özelliğinin de kamerayla neredeyse aynı sonuçları aldığını görüyoruz. Rakiplerin büyük bölümü tepe modellerinde Quad HD çözünürlüğe geçiş yaparken HTC’nin Full HD standardında kalması görünüşe bakılırsa birçok kullanıcı memnun etmemiş. Ankete katılanların %51’lik dilimi ekran konusunda olumlu yönde oy kullandı.

HTC One M9’da 20nm üretim süresine sahip 64-bit sekiz çekirdekli Snapdragon 810 işlemcisi yer alıyor. Söz konusu işlemcisinin ısınma sorunuyla boğuştuğu ve bu durumunperformansı ciddi manada eklediği artık biliniyor. Buna rağmen ankete katılanların %63’lük dilimi işlemcisinin performansında memnun görünüyor.

Son olarak tasarıma değinecek olursak; burada aslına bakarsanız ilginç bir durumla karşı karşıyayız. HTC’nin mobil dünyasında kendisini ispat etmiş bir tasarım dili bulunuyor ancak üç yıldır bu tasarımın sürdürülüyor olması kullanıcıların canını fena sıkmışa benziyor. One M7 ve One M8 tasarım noktasında kullanıcıların en fazla beğendikleri modeller arasında yer alırken, aynı anlayışını sürdüren One M9’da ise %36 gibi ciddi bir kesim tasarım özelliğinin oylanmasında olumsuz yönde oy kullandı. Tasarımlarıyla yıllardır eleştirilen Samsung söz konusu ankette %71 olumlu yönde oy almıştı.

One M9 hakkında genel olarak siz ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
LG G5’in arkasındaki 2 kamera ne işe yarıyor?

LG G5’in arkasındaki 2 kamera ne işe yarıyor?

20 Şubat 2016
143 Görüntülenme
Hızlı tren Maglev dünya hız rekoru kırdı

Hızlı tren Maglev dünya hız rekoru kırdı

21 Nisan 2015
82 Görüntülenme
Dropbox 500 milyon kullanıcıya ulaştı

Dropbox 500 milyon kullanıcıya ulaştı

8 Mart 2016
114 Görüntülenme
Apple, 9 Eylülde yeni iPhoneu tanıtacak

Apple, 9 Eylülde yeni iPhoneu tanıtacak

28 Ağustos 2015
108 Görüntülenme
WordPress HGT Kişisel Teması

WordPress HGT Kişisel Teması

15 Mart 2015
300 Görüntülenme
Dayalı Döşeli Mobil Ev [Video]

Dayalı Döşeli Mobil Ev [Video]

17 Şubat 2016
117 Görüntülenme