Volkan Bilimci, Aktif Haldeki Volkanın içine Düştü!

Google Oturum Sorunu Üzerine Resmi Açıklama

Google’ın anlık mesajlaşma uygulaması Allo masaüstüne geliyor

Öğrenci odaklı mobil sadakat uygulaması Mumbara, Denizli’den Anadolu’ya yayılmak istiyor

Küresel ihale arama motoru Oppexe 2.3 milyon dolar yatırım

Girişimler 10 Kasım 2015
172 Görüntülenme

Kamu ihaleleri için dünyanın en büyük veri tabanına sahip olduğunu söyleyen Oppex, küresel arama motoru için 2.3 milyon dolar tutarında yeni yatırım aldığını duyurdu. Londra merkezli Initial Capital ve Helsinki’den Open Ocean Capital’ın yeni yatırımcılar olarak katıldığı tur, Helsinki merkezli Oppex’in arama motorunun geliştirilmesinde ve hızlı büyümesini sürdürmekte kullanılacak.

Henüz bir yaşındaki Oppex, Avrupa’nın en büyük teknoloji etkinliklerinden biri olan Slush‘ta geçtiğimiz yıl tanıtılmış ve o dönemde 1.5 milyon dolar tohum yatırım aldığını duyurmuştu. Bugüne kadar 150 ülkeden on binlerce şirket tarafından sık sık kullanıldığını söyleyen Oppex’in kullanıcıları arasında Fortune 500 şirketleri de var, ihracat yapan KOBİ’ler de.

Kamu ihalelerinin küresel değerinin yaklaşık 10 milyar dolar olduğunu söyleyen girişim, bu büyük pazardaki yaklaşık 5 milyon adet ihaleyi barındırıyor. Oppex’in verilerine göre, dünya çapında en popüler ihaleler sağlık, güvenlik ve in şaat endüstrilerindeki mal ve servisleri kapsıyor. Ancak kamunun şampanyadan kılıca, koşu ayakkabısından laboratuvar hayvanına çok geniş yelpazede ürünleri almakla ilgilenebiliyor olması, Oppex’teki ihale çeşitliliğini epey bir arttırıyor. Tüm endüstrilerden ihaleleri bir araya getirmeye çalıştığını söyleyen Oppex’te yangın kamyonları için ihalelerin yıllık toplam değeri 600 milyon doları geçebiliyor.

Yurt dışındaki ihalelerle ilgilenen şirketler için Oppex’in sağladığı faydaların başında hangi ülkede olursan olsun ihalelerle ilgili bilgileri İngilizce dilinde sunması var. Çeviri sürecini otomatize eden Oppex veri tabanındaki ihale çeşitliliği sayesinde, işletmelerin normal koşullarda radarına girmeyecek niş ihalelere ulaşmalarını ve gelir potansiyellerini arttırmalarını sağlıyor.

X için bir arama motoru geliştirme fikri kulağa biraz demode gelebilir ancak Oppex’in eli yüzü düzgün bir rakibinin neredeyse olmaması, ihtiyacın yıllardır gözden kaçtığını gösteriyor. Oppex, bugün tamamen ücretsiz olarak da kullanılabiliyor ancak veri analitiği, ortak çalışma araçları gibi premium faydalar sunduğu ücretli katmanları da var.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
LG G4 Compact tanıtılmadan satışa çıktı

LG G4 Compact tanıtılmadan satışa çıktı

7 Mayıs 2015
129 Görüntülenme
Sosis Nasıl Yapılır?

Sosis Nasıl Yapılır?

15 Eylül 2015
145 Görüntülenme
Vivaldi’ye İlk Güncelleme Geldi!

Vivaldi’ye İlk Güncelleme Geldi!

8 Mayıs 2016
159 Görüntülenme
Otomatik Vitesli Araç Vurdurma [Video]

Otomatik Vitesli Araç Vurdurma [Video]

24 Ocak 2016
187 Görüntülenme