Cami Halısı Avrupada Lider Firma Gülseven Halı

Arçelik Güvenilir Servis Hizmetleri

Arçelik Buzdolabı Servisi

WordPress Eklentiye ait Klasör Dizin Adresi Öğrenebileceğiniz Kodlar

Lakestardan erken aşama Avrupalı girişimler için 350 milyon euroluk yeni fon

Yatırımlar 24 Ağustos 2015
111 Görüntülenme

Avrupa’nın en büyük risk sermayesi şirketlerinden olan ve ünlü yatırımcı Klaus Hommels tarafından yönetilen Lakestar, 350 milyon euro büyüklüğündeki yeni fonu Lakestar II‘yi duyurdu. Şirket böylece Avrupa’da açıklanmış en yüksek fonlar arasına yeniden girdi.

2013 yılında duyurduğu 135 milyon euroluk Lakestar I fonu ile ağırlıklı olarak Avrupa merkezli şirketlere yatırımlar yapan Lakestar aradan geçen iki yılın sonunda ilk fonundan 3 kat büyük olan devam fonunu açıklamış oldu. İlk fonda olduğu gibi şirketin hedefinde yine erken aşama teknoloji şirketleri bulunuyor. Lakestar’ın kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Klaus Hommels yaptığı açıklamada fonun erken aşama yatırımları (Tohum ve Seri A) yapacağını, yatırım başına kesin bir limit bulunmadığını, bunun 500 bin euro ile 45 milyon euro arasına her hangi bir rakam olabileceği söyledi.

Lakestar’ın duyurduğu bu yeni fonla Avrupalı teknoloji şirketleri yatırım açısından oldukça geniş bir havuza sahip olmuş olacaklar. Hali hazırda Index Ventures, Accel Partners ve Atomico gibi büyük fonları yöneten şirketler aktif olarak yatırım yapmaya devam ediyor. Index Ventures, geçtiğimiz yıl 550 milyon dolar büyüklüğündeki yeni fonunu duyurarak erken aşamadaki Avrupa, ABD ve İsrail merkezli teknoloji şirketlerine yatırım yapacağını açıklamıştı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
90 Litre Su İçince Bakın Ne Oldu

90 Litre Su İçince Bakın Ne Oldu

20 Mart 2016
195 Görüntülenme
Güvende Hissettiren Çelik Kasalar !

Güvende Hissettiren Çelik Kasalar !

2 Mayıs 2016
143 Görüntülenme
Türk şirketten devrim yaratacak telefon aksesuarı

Türk şirketten devrim yaratacak telefon aksesuarı

18 Nisan 2016
111 Görüntülenme
Whatsapp Güncellenmeye Devam Ediyor

Whatsapp Güncellenmeye Devam Ediyor

18 Mart 2016
137 Görüntülenme