Türkiye Drone Ligi başlıyor

Artık Youtube’un da okulu var

Youtube Videolarını Arkadaşlarınızla Birlikte Canlı İzleyin!

28. Yılını Kutlayan WWW.’nin Yaratıcısından Ciddi Uyarı!

Lakestardan erken aşama Avrupalı girişimler için 350 milyon euroluk yeni fon

Yatırımlar 24 Ağustos 2015
185 Görüntülenme

Avrupa’nın en büyük risk sermayesi şirketlerinden olan ve ünlü yatırımcı Klaus Hommels tarafından yönetilen Lakestar, 350 milyon euro büyüklüğündeki yeni fonu Lakestar II‘yi duyurdu. Şirket böylece Avrupa’da açıklanmış en yüksek fonlar arasına yeniden girdi.

2013 yılında duyurduğu 135 milyon euroluk Lakestar I fonu ile ağırlıklı olarak Avrupa merkezli şirketlere yatırımlar yapan Lakestar aradan geçen iki yılın sonunda ilk fonundan 3 kat büyük olan devam fonunu açıklamış oldu. İlk fonda olduğu gibi şirketin hedefinde yine erken aşama teknoloji şirketleri bulunuyor. Lakestar’ın kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Klaus Hommels yaptığı açıklamada fonun erken aşama yatırımları (Tohum ve Seri A) yapacağını, yatırım başına kesin bir limit bulunmadığını, bunun 500 bin euro ile 45 milyon euro arasına her hangi bir rakam olabileceği söyledi.

Lakestar’ın duyurduğu bu yeni fonla Avrupalı teknoloji şirketleri yatırım açısından oldukça geniş bir havuza sahip olmuş olacaklar. Hali hazırda Index Ventures, Accel Partners ve Atomico gibi büyük fonları yöneten şirketler aktif olarak yatırım yapmaya devam ediyor. Index Ventures, geçtiğimiz yıl 550 milyon dolar büyüklüğündeki yeni fonunu duyurarak erken aşamadaki Avrupa, ABD ve İsrail merkezli teknoloji şirketlerine yatırım yapacağını açıklamıştı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Responsive Baxster Admin Paneli Tasarımı

Responsive Baxster Admin Paneli Tasarımı

11 Aralık 2016
1.041 Görüntülenme
Brain it on the truck! – Android Oyun İncelemesi

Brain it on the truck! – Android Oyun İncelemesi

16 Kasım 2016
253 Görüntülenme