SESLENDİRME SANATÇILARI VOİCEBROS’TA TOPLANDI!

Android Yazılım Uzmanlığı

Çağrı Merkezleri Derneği’nin Yeni Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Rengin Ağılönü Oldu

Yüzde yüz Türk girişimi Getir’den Yemeğini Sıcak Sevenlere Çözüm GetirYemek Hizmete Açıldı

LG G3 – KitKat ve Lollipop arayüz karşılaştırması

Video Galeri Salı Şubat 17th, 2015
787 Görüntülenme

Google’ın Android 5.0 kaynak kodlarını yayınlamasının ardından güncellemeyi ilk dağıtan üreticilerden biri LG oldu. Güney Koreli firma beklendiği gibi ilk olarak LG G3 kullanıcılarını Android 5.0 güncellemesiyle buluşturdu.

LG, G3’le birlikte yeni bir arayüze geçiş yaptı. Sadeliğiyle ön planda olan Android 4.4.2/4.4.4 tabanlı arayüz Android 5.0 sonrası önemli bir değişime uğramadı. Kullanıcılar Samsung’un dağıttığı güncellemeyi hatırlayacaktır. Materyal Tasarım’ın etkileri ve renk düzenleri TouchWiz’de kendisini hissettirdi, fakat söz konusu LG’nin arayüzü olduğunda ise ufak bazı detaylarda farklılıklar göze çarpıyor. Kamera arayüzü, hızlı ayarlar menüsü, son uygulamalar menüsü değişim göze çarptığı bölümler oldu. LG’nin ayrıca kısa süre önce yayımladığı yaklaşık 90MB’lık güncelleme sonrası sanal butonları da Android 5.0’la uyumlu hale getirdiğini hatırlatalım. LG’nin çiçeği burnunda arayüzü Android 5.0 sonrası daha performanslı çalışmasına rağmen eksiklikleri yok değil. Arayüzde şişmeler ve takılmalar hala yaşanıyor.

Alt bölümde ve sonraki sayfalarda Android 4.4 KitKat ve Android 5.0 yüklü LG G3’ün görüntülü karşılaştırmasına göz atabilirsiniz. 

Not: Soldaki görüntüler Android 4.4, sağdaki görüntüler Android 5.0 yüklü LG G3’e ait. 

1. Kamera

1424123309_1.jpg

2. Ana Ekran

1424123316_2.jpg

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Benzer İçerikler