Volkan Bilimci, Aktif Haldeki Volkanın içine Düştü!

Google Oturum Sorunu Üzerine Resmi Açıklama

Google’ın anlık mesajlaşma uygulaması Allo masaüstüne geliyor

Öğrenci odaklı mobil sadakat uygulaması Mumbara, Denizli’den Anadolu’ya yayılmak istiyor

Line Messenger fiziksel hediye gönderiminin önünü açtı

Mobil 27 Kasım 2015
134 Görüntülenme

Asya’nın popüler mobil mesajlaşma uygulaması Line, fiziksel ürün satışına dönük yeni bir özellik test ediyor. Tayland’da pilot olarak uygulanan yenilik Line kullanıcıların birbirine fiziksel ürün hediye etmesini önünü açıyor.

Daha önce yiyecek gönderme sevisini test eden Line, bu kez sinema bileti, kahve, kitap gibi hediyelik fiziksel ürünlere odaklanıyor. Sanal ürün satışını uzun süredir kullanıcılarına sunan Japon mesajlaşma uygulaması yine kendi ödeme sistemi üzerinden işlem yaptırıyor.

Line Pay için ödeme bilgilerini giren kullanıcılar mesajlaşma uygulaması üzerinden arkadaşlarına hızlı bir şekilde çeşitli fiziksel hediyeler gönderebiliyor. Oldukça indirimli fiyatlar sunduğu belirtilen Line’ın bu işten ciddi bir kâr elde edeceğini düşünmek zor ama kullanıcılarını Line Pay’e çekmek gibi uzun vadede stratejik bir adım attığı malum.

line-messenger-2

Hatırlarsanız Line, Tayland’da daha önce 2 dolara müzik aboneliği gibi pilot çalışmalar da yapmıştı. Line’ın Tayland’ı seçmek için oldukça geçerli bir sebebi var. 65 milyonluk Tayland nüfusun neredeyse yarısı (30 milyon) kayıtlı Line kullanıcısı ve Japon uygulama bu bölgede istediği ölçekte testler yapabiliyor.

200 milyon WePay üyesi var

Mobil mesajlaşma uygulamaları arasındaki rekabetin oldukça hararetli geçtiğini söylemek mümkün. Özellikle Çinli WeChat‘in benzer taktiklerle WePay ödeme hizmetini 200 milyon kullanıcıya ulaştırmış olması Line için önemli bir tehdit.

Batı’da ise Tango’nun e-ticarete giriş konusunda başarısız olması halen bu alandaki potansiyel hakkında soru işaretleri olduğunu gösteriyor. Bakalım 2016’da mesajlaşma uygulamalarının e-ticarete etkisi ölçeklenebilir bir büyüme gösterecek mi…

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Alışverişin En Keyifli Anı Ereyon Farkı

Alışverişin En Keyifli Anı Ereyon Farkı

22 Mart 2016
158 Görüntülenme
Sıcaklara Çözüm Ev Yapımı Fan

Sıcaklara Çözüm Ev Yapımı Fan

21 Nisan 2016
228 Görüntülenme
Demir Bükmeyi Denedik – Güç Gösterisi

Demir Bükmeyi Denedik – Güç Gösterisi

14 Nisan 2016
184 Görüntülenme
Logitechin Yeni Koltuk Klavyesi Yine En İyilerden Biri

Logitechin Yeni Koltuk Klavyesi Yine En İyilerden Biri

10 Haziran 2015
170 Görüntülenme
G.Skill Ripjaws V DDR4-2666 16 GB Dual Kit

G.Skill Ripjaws V DDR4-2666 16 GB Dual Kit

15 Ocak 2016
194 Görüntülenme