Evden Eve Nakliyat

Web Sitenizi İyileştirin

Responsive Profile Formu

Bootstrap Giriş Sayfası Tasarımı

Kayıt Sayfası Form Tasarımı

Metglobal, Paytrek ile küresel ödeme sistemleri pazarında rekabete hazırlanıyor

E-Ticaret 25 Kasım 2015
81 Görüntülenme

Türkiye’de ödeme sistemleri alanındaki rekabete katılan yerli oyunculardan biri de Paytrek.com oldu. Metglobal Grup tarafından hayata geçirilen Paytrek, uzun yılların getirmiş olduğu dijital sektör tecrübesiyle sektörde kendine özel bir yer edinmek istiyor.

1994 yılında turizm alanında faaliyetlerine başlayan Metglobal, bildiğiniz gibi Tatil.com, Otel.com, Hotelspro.com gibi önemli markaların da sahibi. Paytrek ise şimdiye kadar grup şirketlerinin ödeme işlemlerini yürüten ve artık tüm girişimlere kapılarını açan Metglobal’in ödeme altyapısı.

Son 12 ayda 180 farklı ülkeden yarım milyar dolarlık işlem hacmi

Metglobal çatısı altındaki yeni bir şirket olan Paytrek’in işlem hacmi, pazara yeni giriş yapan bir girişim için oldukça dikkat çekici. Zira Paytrek üzerinden son 12 ayda 180 farklı ülkeden 1 milyona yakın satış işlemi tamamlanmış. Paytrek’te 3 bine yakın farklı bankanın bastığı kartlar kullanılmış ve 52 para biriminde, 500 milyon dolarlık toplam hacim gerçekleştirilmiş.

Hedef küresel pazarda rekabetçi bir platform olmak

Pa ytrek, bu tecrübeyle sadece Türkiye’de değil, küresel pazarda güçlü bir oyuncu olmayı hedefliyor. 2016 yılında toplam 1 milyar dolar işlem hacmi yakalamayı ve şimdi olduğu gibi, 2016’da da toplam işlem hacminin yüzde 90’ından fazlasını yurtdışı işlemlerden elde etmek istiyor.

Aldığımız bilgilere göre Metglobal bu açılım için Türkiye’deki BDDK lisansına ek olarak Avrupa için de bir ödeme kuruluşu lisansı almak için çalışıyor. 2015’te kurulan Metglobal Londra ofisi vasıtasıyla önümüzdeki dönemde daha çok Avrupa’daki e-ticaret girişimlerine ulaşmak istiyor. Aynı şekilde Türkiye’deki 14 milyar TL’lik e-ticaret hacminden de daha fazla pay almayı hedefliyor.

Farklı kanallardan gelir potansiyeli

İşlem başına alınan komisyonların yanı sıra, sahtekarlık önleme, iş zekası, finansal mutabakat ve raporlama gibi ek hizmetlerden de gelir kazanan Paytrek’in ayakta kalma riskini çoktan geride bıraktığını söylemek sanırım yanlış olmaz. Dolayısıyla 2018’de 2,5 trilyon olması beklenen küresel e-ticaret pazarına yönelmesi de son derece mantıklı bir adım.

Paytrek, aslında küresel pazara hitap etmesi açısından ayrı bir ligde değerlendirebilir ama yerel pazardaki rekabete nasıl renk katacağını da merakla bekliyoruz.

Metglobal, ödeme sistemleri pazarına Paybu adlı bir markayla giriş yapacağını ilk kez Nisan 2014’te duyurmuştu.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
CSS3 3d Haraketli Gönder Buton Tasarımı

CSS3 3d Haraketli Gönder Buton Tasarımı

29 Eylül 2016
69 Görüntülenme
WordPress Interface Kurumsal Tema

WordPress Interface Kurumsal Tema

15 Kasım 2015
196 Görüntülenme
Irkçılık Yapan Musluk

Irkçılık Yapan Musluk

5 Eylül 2015
70 Görüntülenme
Pet Şişeden Yapılmış Havalı Tabanca

Pet Şişeden Yapılmış Havalı Tabanca

23 Mart 2016
74 Görüntülenme
JQuery ile Form Doğrulamalı Kayıt Formu

JQuery ile Form Doğrulamalı Kayıt Formu

22 Ekim 2016
43 Görüntülenme
Samsung Galaxy J3 2016 göründü

Samsung Galaxy J3 2016 göründü

14 Mart 2016
68 Görüntülenme
Buton Tasarımları 4

Buton Tasarımları 4

28 Eylül 2016
42 Görüntülenme
The Climb İçin Yeni Video Yayınlandı

The Climb İçin Yeni Video Yayınlandı

24 Mart 2016
90 Görüntülenme