Evden Eve Nakliyat

PHP ile Twitter API Kullanarak Uygulamaya Bağlanma

Bill Gates’e Ait 11 Anlamlı Söz

Teknolojinin Zararlarını Biliyor musunuz ?

Steve Jobs’tan 13 İlham Verici Söz

Microsoft ve GoDaddy KOBİleri aylık 2.99 TLye dijitale taşıyacak

Teknoloji Haberleri 1 Temmuz 2015
110 Görüntülenme

Microsoft Türkiye ve Godaddy, dün yapmış olduğu basın toplantısıyla KOBİ’lere yönelik önemli bir işbirliğinin duyurusunu yaptı. KOBİ’ler bu işbirliği çerçevesinde oldukça makul bir ücretle internet sitelerini hayata geçirebilecek ve ek desteklere sahip olabilecek.

Her şey dahil paket

Bulut bilişim ve web tabanlı hizmetlerde lider konumdaki her iki şirket için de KOBİ’lerin dijital dönüşümü önemli ve söz konusu işbirliği de KOBİ’lere dijital dönüşümünü hızlandırma fırsatı sunuyor. Altyapının alan adı ve web sitesi kurma gibi kısımları Godaddy tarafından, bulut bilişim tarafı ise Microsoft tarafından karşılanacak.

Söz konusu işbirliği sayesinde KOBİ’ler yıllık satın alımlarda ilk yıl için ayda 2.99 TL’ye GoDaddy danışmanlığında kendi internet sitesini kurabilecek. Microsoft Office 365 ile de 50 GB kapasiteli e-posta servisinden, Word ve Excel dosyalarını internet üzerinden düzenleme, dosya saklama ve paylaşma imkanından faydalanabilecek.

Dünyanın önde gelen alan adı servis sağlayıcılarından olan GoDaddy, bilindiği üzere bir süredir Türkçe hizmet veriyor. Toplantıya katılan GoDaddy EMEA Bölgesi Başkan Yardımcısı Stefano Maruzzi* rakam vermedi ama Türkiye’deki müşterilerinin sayısının giderek arttığını paylaştı. Müşteri hizmetleri tarafında ayda bir kaç bir arama alındığını söyledi.

Türkiye’de bulut bilişim hacmi 80 milyon dolar

Yakında Microsoft UK Services Genel Müdürlüğü görevine başlayacak olan Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen de ülkemizin dünyanın 10 büyük ekonomisi arasına girebilmesi için KOBİ’lerimizin teknolojiyle güçlenmesi gerektiğinin altını çizdi.

Özmen, dünyada 125 milyon KOBİ olduğunu ve Türkiye’de toplam girişim sayısının yüzde 99’unu KOBİ’lerin oluşturduğunu söyledi. Türkiye’nin bulut bilişim hacminin  80 milyon dolar olduğunu paylaştı.

Özmen’in paylaştığı Boston Consulting Group’un (BCG) araştırmasına göre Türkiye’deki KOBİ’ler yüzde 10 daha fazla teknoloji kullandıklarında 15 milyar dolar daha fazla gelir elde edip 360 bin kişilik ilave istihdam sağlama potansiyeline sahip.

Sadece ilk yıl bu fiyattan

İşbirliği çerçevesinde sunulan hizmetlere bakıldığında yıllık satın alımlarda oldukça iyi bir fiyat avantajı sunuluyor. Ancak ilk yıldan sonra bu fiyat avantajının devam edip etmeyeceği bilinmiyor.

Söz konusu KOBİ paketi çerçevesinde şu ürün ve hizmetler yer alıyor;

•    Özel bir alan adı •    Seçilen alan adında işletmenin websitesi için barındırma hizmetini de kapsayan GoDaddy Web Sitesi Mimarı üyeliği •    Kurumsal e-posta, kişiler ve takvimleri seçilen alan adına bağlayan Microsoft Office 365 •    GoDaddy’den Türkçe müşteri desteği

GoDaddy, bunlara ek olarak Office 365’in lider doküman yönetim platformu Sharepoint, Skype for Business ve tüm dünyada 1.7 milyar kişinin kullandığı Office uygulamasını müşterilerine sunacak.

Microsoft Türkiye, 11 bini aşkın bilişim şirketinden oluşan ekosistemiyle faaliyet gösterirken Godaddy’nin dünya çapında 13 milyondan fazla müşterisi ve yönettiği 59 milyondan fazla alan adı bulunuyor. Microsoft dünya genelinde 1 numaralı bulut bilişim şirketi konumunda ve en yakın rakibiyle arasında 7 kat fark bulunuyor.

*Bu sene Webrazzi Summit’te ağırlayacağımız Maruzzi’nin Webrazzi’de yayınladığımız analizine de göz atmanızı tavsiye ederim.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Popüler Telefonların Sar Değeri Ne Kadar?

Popüler Telefonların Sar Değeri Ne Kadar?

16 Mayıs 2016
92 Görüntülenme
Bebeğini Yola Bırakarak Büyük Hata Yaptı

Bebeğini Yola Bırakarak Büyük Hata Yaptı

6 Eylül 2015
90 Görüntülenme
iPhone için Parça Talebi Yüzde 30 Azaldı

iPhone için Parça Talebi Yüzde 30 Azaldı

18 Nisan 2016
101 Görüntülenme
HTML Form Şablonu

HTML Form Şablonu

6 Ekim 2016
20 Görüntülenme
Animasyonlu Yuvarlak Buton Tasarımları

Animasyonlu Yuvarlak Buton Tasarımları

1 Ekim 2016
90 Görüntülenme
PHP’de PDO ile Veritabanında Veri Silme

PHP’de PDO ile Veritabanında Veri Silme

6 Ekim 2016
176 Görüntülenme