Codeigniter Date Helper Kullanımı

Codeigniter Captcha Kullanımı

Codeigniter Array Helperı Kullanımı

Codeigniter Controller’dan View Veri Aktarma

Microsoft’tan Katlanabilir Klavye

Teknoloji Haberleri Pazartesi Mart 16th, 2015
661 Görüntülenme
Microsoft

Yazılım firması Microsoft katlanabilir yeni klavyesini satışa sundu. Yeni klavye her türlü Bluetooth cihazla birlikte kullanılabiliyor.

Kendi markası ile fare ve klavye gibi donanım cihazları da üreten Microsoft, yeni katlanabilir klavyesini duyurdu. Universal Foldable Keyboard ismiyle satılan katlanabilir klavye her türlü mobil cihazla uyumlu olarak kullanılabiliyor.

Microsoft

Android, iOS ve Windows Phone mobil işletim sistemleriyle Windows 8 ve 8.1 işletim sistemlerine sahip cihazlarla kullanılabilen klavye ortadan ikiye katlanabiliyor. Bu sayede çok daha az yer kaplayan klavye aynı zamanda su sıçramalarına karyı da dayanıklı. Arazi şartlarında da kullanılabilen klavye aynı anda iki cihazla iletişim kurabiliyor. Üzerindeki tuşlar yardımı ile o an hangi cihazla bağlantıda olacağı ve metin girişi yapılacağı belirlenebilen klavyenin ABD satış fiyatı ise 99.95 dolar olarak açıklandı.

Özellikle mobil çalışanlarla sürekli hareket halinde olanların ihtiyaçlarını görecek olan klavye, Bluetooth 4.0 teknolojisini kullanıyor. Üzerinde bulunan şarjlı pillerlerin tek şarjı ile 3 ay boyunca kullanılabilen klavye tam Q dizilimine sahip.

Kaynak: Microsoft ve Al Jazeera

Haberin Tamamı İçin: http://www.aljazeera.com.tr/haber/micros…

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Benzer İçerikler