Artificial Web Site Tasarımı

PHP 5 if- else – elseif Deyimleri

Büyük MySQL Veritabanlarını İçeri Aktarma Scripti

Alouette Agency Web Site Tasarımı

Mobil çağda kazanmak için kategorinizdeki en iyi uygulamayı yapmak zorundasınız

E-Ticaret Haberleri Çarşamba Ekim 21st, 2015
290 Görüntülenme

Naspers Grubu Küresel Strateji Direktörü Sebastiaan Vaessen, bugün Webrazzi Summit sahnesinde mobil çağda kazanan stratejileri anlattı. Dünya çapında pazar yerinden online perakendeye, mobil ticaretten ilanlara kadar e-ticaretin farklı alanlarında hizmet veren Naspers’ın da odağında artık mobil var.

“Bundan sonra internete bağlanacak olan 1 milyar kullanıcı, gelişmekte olan ülkelerden gelecek ve  mobil olacak” diyen Vaessen, mobildeki büyümenin de uygulama odaklı olarak gerçekleştiğini bir kez daha gündeme getirdi. Ancak mobil uygulamanızın başarılı olması için hiper rekabetçi koşullara hazırlıklı olmanız gerekiyor. Masaüstü ile kıyaslandığında, kullanıcıların bir sayfadan diğerine kolayca geçtiği ve bu nedenle masaüstü web tarayıcısında geçirilen zamanın oldukça bölünmüş olduğu görülüyor. Mobilde ise kullanıcı zamanının birkaç uygulamada geçiriyor ve uygulamalar arasında çoğunlukla sık sık geçiş yapmıyor. Bu birkaç uygulama arasında yer almak içinse, uygulaman ızın kendi kategorisinde birinci sırada yer alması gerekiyor, Vaessen’e göre. Zira mobilde disrupt edilme şansınız, masaüstüne kıyasla çok daha kolay. ABD’de yapılan bir araştırmaya göre, kullanıcıların bir kategoride en çok kullandıkları uygulamaların yüzde 70’i her yıl değişiyor.

Bu iç görüler ışığında Naspers’ın stratejisine değinen Vaessen, öncelik verdikleri Endonezya, Brezilya, Güney afrika, Nijerya, Polonya, Hindistan gibi pazarlardaki uygulamaları en çok kullanılanlar arasında kalacak şekilde geliştirmeye çalıştıklarını söylüyordu. Her ne kadar ilk zamanlarda bu pazarlar için ABD referans olarak alınsa da Vaessen gelişmekte olan pazarların yenilikçi e-ticaret pratikleri açısından ABD’yi geride bıraktığını savunuyor. Hindistan’da mobil öncelikli olarak sadece uygulama üzerinden başlayan Flipkart bunun örneklerinden biri.

Naspers’ın yakın zamanda mobil öncelikli pazar yeri Letgo’ya yaptığı 100 milyon dolarlık yatırıma da değinen Vaessen, Letgo’nun genç mobil kullanıcıları hedefleme başarısı ve ikinci el satış deneyimi için oldukça kolay ve hızlı bir yol sunmasının önemli faktörler olduğunu belirtti.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Yeni Iphone’da Kullaklık Çıkışı Olmayacak Söylentisi

Yeni Iphone’da Kullaklık Çıkışı Olmayacak Söylentisi

Çarşamba Aralık 2nd, 2015
233 Görüntülenme
HTC One M9+ Çok Yakında Piyasaya Sürülebilir

HTC One M9+ Çok Yakında Piyasaya Sürülebilir

Perşembe Mart 19th, 2015
242 Görüntülenme
Birbirinden Tuhaf 18 Ürün

Birbirinden Tuhaf 18 Ürün

Cumartesi Nisan 9th, 2016
282 Görüntülenme
Logo Yazılım, ilk şirket içi hackathonunu tamamladı

Logo Yazılım, ilk şirket içi hackathonunu tamamladı

Salı Ağustos 4th, 2015
250 Görüntülenme
Bloodborne için yeni bir oynanış videosu yayımlandı!

Bloodborne için yeni bir oynanış videosu yayımlandı!

Salı Şubat 17th, 2015
269 Görüntülenme
Tek Başına Süt Fabrikası [Video]

Tek Başına Süt Fabrikası [Video]

Perşembe Şubat 18th, 2016
243 Görüntülenme
Fotoğraflı Kötü Espri Yarışması

Fotoğraflı Kötü Espri Yarışması

Çarşamba Nisan 20th, 2016
263 Görüntülenme