Evden Eve Nakliyat

Haraketli Giriş Sayfası Tasarımı

Giriş ve Kayıt Sayfası

JS İletişim Sayfası Formu Şablonu

Bootstrap Kayıt Formu Tasarımı

Mobil odaklı bankacılık servisi Monese hizmete girdi

Teknoloji Haberleri 22 Eylül 2015
54 Görüntülenme

Mobili ilk sıraya koyan ve tamamen mobil bankacılık odağında geliştirilen ilk bankacılık projelerinden olan Monese, finansal teknolojilerin (fintech) başkenti kabul edilen Londra’da, yani İngiltere’de 3 aylık beta sürümünü kullanıma sundu. Hali hazırda sadece davet usulü ile müşteri kabul edecek Monese, bankacılık hizmetindeki sınırları kaldırmaya çalışacak.

Monese hesabın en büyük özelliği, mobil üzerinden dakikalar içerisinde açılabilmesi olacak. Tamamen ücretsiz olarak açılan hesaptan sonra, adresinize alışverişlerde ve para çekme işlemlerinizde kullanabilmeniz için bir Visa banka kartı gönderilecek. Hesabınıza ulaşıp bakiyenizi kontrol etmenizin şimdilik tek metodu ise mobil uygulama olacak.

Şu anda sadece Android sürümü mevcut olan Monese’in kısa zamanda iOS uygulamasının da çıkacağını tahmin ediyoruz. Yine ilk etapta sadece Pound kabul eden Monese uygulaması yakında Euro‘yu da desteklediği para birimleri arasına alacak.

Monese ile uluslararası para transferleri geleneksel bankalara göre 10 kata kadar daha ucuz olduğu söyleniyor. Mobil bankacılık hizmeti Monese, ücretler tablosunda da farklı bir yönteme başvurmuş. Elbette bazı işlemler için müşteriden ücretler alınıyor fakat bunlar direkt para usulü ile değil, kredi yöntemiyle sisteme konulmuş. 1 kredi, 0.50 Pound karşılığında edinilebiliyor. Mesela yurt dışındaki bir ATM’den Monese kartınızla para çekerseniz, bunun bedeli 1 kredi. Yurt dışına para gönderimlerinde yine 1 kredi ile ücretlendiriliyorsunuz.

Monese, kullanıcılarının bakiyelerini güvenlik açısından Avrupa bankalarında tutacağını; paranız, verileriniz ve tüm işlemlerinizin gizli ve güvenli olacağının da altını çiziyor.  Şubesi ve hatta internet şubesi de olmadan, sadece mobil şubeyle yola çıkan dijital banka Monese’in tahmin edebileceğiniz gibi bir güven problemi yaşaması ihtimali mevcut. Fakat Monese bu güven problemini yenebilirse, pazara giren ilk örneklerden de olmasının avantajıyla büyük şans elde edebilir ve mobil bankacılık pazarından pay kapabilir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
LG G4 ve Sony Xperia Z4 GPU testinde

LG G4 ve Sony Xperia Z4 GPU testinde

10 Nisan 2015
46 Görüntülenme
Apple Watch Tükendi

Apple Watch Tükendi

11 Nisan 2015
50 Görüntülenme
OverWatch’un Açık Betası Başladı!

OverWatch’un Açık Betası Başladı!

8 Mayıs 2016
79 Görüntülenme
iPhone 7 de jack olmayabilir

iPhone 7 de jack olmayabilir

20 Ocak 2016
56 Görüntülenme
Alibaba, Youkuyu 4,2 milyar dolara satın alıyor

Alibaba, Youkuyu 4,2 milyar dolara satın alıyor

16 Ekim 2015
57 Görüntülenme
Roket Motoruna Sahip Bıçak [Video]

Roket Motoruna Sahip Bıçak [Video]

29 Aralık 2015
74 Görüntülenme
Masal Kahramanlarına Hayat Veren Kadın

Masal Kahramanlarına Hayat Veren Kadın

25 Mayıs 2016
67 Görüntülenme
Araba Öğütme Makinesi

Araba Öğütme Makinesi

16 Eylül 2015
41 Görüntülenme