NASA açıkladı: Üçü yaşanabilir 7 yeni gezegen keşfedildi

Turkcell ve Yandex, Yerli Arama Motoru ‘Yaani’ İçin Ortak Oldular

Hindistan’da Yenilenmiş Galaxy Note 7 Satılacağı İddiaları Yalanlandı

Apple, merakla beklenen yeni kampüsü Apple Park’ı Nisan’da açıyor

Mobil oyunlara harcadığımız para ne kadar?

Mobil 28 Mart 2016
171 Görüntülenme

Mobil oyun sektörü hızla büyümeye devam ediyor ve hergün yeni bağımlılık yaratacak mobil oyunlar günyüzüne çıkıyor. Onbinlerce oyunun bulunduğu iOS ve Android dünyasında oyun geliştiricileri genel olarak uygulama içi satın alma modeliyle gelir elde ediyor. Peki mobil oyuncular oyunlara ne kadar para harcıyor?

Pazarlama şirketi Swrve tarafından yayınlanan rapora göre mobil oyunlarda harcanan paranın yarısını oyuncuların sadece %0.19‘luk kesimi karşılıyor. Oyuncular genellikle ücretsiz olarak erişebildiği içeriklerin olduğu oyunlarda harcamaya yapmayı tercih etmiyorlar. Oyunlara yüksek seviyede para harcayan kitle ise yok denecek kadar az.

Yayınlanan raporda oyuncuların %64‘ünün ayda bir içerik satın alırken %6.5‘inin beş veya daha fazla içerik aldığından bahsediliyor. Mobil uygulamalara para harcayan kullanıcılar ortalama olarak aylık 24.33 dolar harcama yapıyor.

>> İlginizi Çekebilir: Snapchat’i ne kadar kullanıyoruz?

Mobil oyun piyasasında 50 doların üzerindeki uygulama içi içerikler pazarın sadece %2.5‘lik bir kesimini oluşturuyor ancak toplamda %17‘lik bir gelir bu içerikler tarafından elde ediliyor. Bu da yüksek fiyatlı içerikler olmasına rağmen az sayıda kullanıcının satın alma yapmasıyla yayıncıların yüksek gelir elde edebiliyor.

Swrve ayrıca raporunda uygulama ve oyun yayıncılarının gelir stratejilerini değiştirerek tüm kitleyi ücretli içerik satın almaya yönlendirmek yerine para harcayan kitleye odaklanması gerektiğini belirtiyor.

2016 yılında en çok satılan telefonlar

Etiketler: , ,
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Windows 10 Mobile piyasaya sürülüyor

Windows 10 Mobile piyasaya sürülüyor

26 Ocak 2016
149 Görüntülenme
Droneların Şeytani Yanları

Droneların Şeytani Yanları

6 Haziran 2015
115 Görüntülenme
Birde 2 Yıl Sonraki Halini Görün

Birde 2 Yıl Sonraki Halini Görün

20 Mart 2016
173 Görüntülenme