Türkiye Drone Ligi başlıyor

Artık Youtube’un da okulu var

Youtube Videolarını Arkadaşlarınızla Birlikte Canlı İzleyin!

28. Yılını Kutlayan WWW.’nin Yaratıcısından Ciddi Uyarı!

Mobilde kullanıcı bağlılığını artıran Skyfunnel, San Franciscoda büyümek istiyor

Mobil 17 Aralık 2015
256 Görüntülenme

Türkiye’den San Francisco’ya taşınan girişimlere Skyfunnel.co ile bir yenisi daha ekleniyor. Skyfunnel, mobil uygulama sahiplerinin arzuladıkları kullanıcı bağlılığına ve uygulama içi satın alma oranlarına ulaşmalarının yolunu açıyor.

Skyfunnel, İlker Köksal, Ekin Öcalan ve Enis Gayretli tarafından Ağustos 2015’de kurulan bir girişim. Kısaca özetlemek gerekirse; otomatik öğrenme (machine learning) yoluyla mobil uygulama kullanımlarını analiz ederek, kullanıcı etkileşimini artırmayı hedefliyor. Tek satır bir kod ile entegre edilip hemen aktifleştirilebiliyor.

Daha önce Yetenek.li‘den tanıdığımız ekip, Skyfunnel’ı 3 yıllık deneyim ve 2 aylık yoğun çalışma sonrasında geliştirmiş. San Francisco’da müşteri kazanımına odaklanan Skyfunel, buradaki örnek çalışmalarda kampanya dönüşlerini 3-5 kat artırmayı başarmış.

mobile app rengagement

İlk 10 bin oturuma kadar ücretsiz

‘Freemium’ gelir modeliyle çalışan Skyfunnel, aylık oturum sayısına göre ücretlendirme yapıyor. Aylık 10 bin oturuma kadar da ücretsiz kullanılabiliyor. 10 bin – 100 bin arası oturum arasında ise veri uzmanı desteğiyle aylık 99 dolar gibi bir rakam ödemek gerekiyor.

Kısa vadede özellikle mobil ticaret, oyun ve eğlence gibi kategorilerde popülerleşmek istediklerini söyleyen İlker Köksal, uzun vadade ise herhangi bir kullanıcın telefonunda birçok uygulamada aktif hale gelerek kullanıcının mobil davranışlarını daha iyi analiz etmek istediklerini paylaşıyor.

San Franfisco’daki büyük Türk girişimlerinden biri olmayı hedefleyen Skyfunnel ekibi, doğru bir pazara doğru zamanda adım attığını ifade ediyor ki ben de bu yoruma katılıyorum. Diğer yandan bu alanda hızlı büyümek gerektiğini de söylemem gerekiyor.

Mobil tarafta Skyfunnel’ın benzerini bulmak zor olmasa da bu alanda kulak kabartılacak bir girişim olacağını söyleyebiliriz. Detaylı bilgiler için skyfunnel.co adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Google Art Project 3D Özelliğine Kavuştu

Google Art Project 3D Özelliğine Kavuştu

9 Nisan 2015
151 Görüntülenme
Huawei Honor 4c TENAA tarafından onaylandı!

Huawei Honor 4c TENAA tarafından onaylandı!

5 Nisan 2015
194 Görüntülenme
Uçan Arabalar 2017 yılında yollarda ya da havada!

Uçan Arabalar 2017 yılında yollarda ya da havada!

8 Nisan 2015
191 Görüntülenme