Kurumsal Web Paketi Trend v 2.0

Web Tasarımcı Paketi Author v2.0

Kurumsal Firma Script Rays v2.0 (2 dil)

Kurumsal Firma Script Cable v2.0

Multinet ortaklığında kurulan sadakat uygulaması Parantezin üye restoran sayısı 5 bini geçti

Mobil 23 Kasım 2015
153 Görüntülenme

Bundan iki yıl önce Multinet’in sadakat/ödül programı Parantez.com‘dan bahsettiğimizi hatırlayanlar olacaktır. Restoran odaklı kampanyaların üretildiği ve pazarlandığı bir girişim olan Parantez, aradan geçen sürede belirgin bir ivmeyle büyümeye devam ediyor.

Normalde ön ödemeli bir yemek kartı sunan Multinet, 3 yıl önce fırsat/kampanya dikeyine adım atmaya ve o zamanlar henüz yolun başında olan Fırrla‘yı satın almaya karar vermiş. Böylece Fırrla’nın ortakları ile Multinet Up ortaklığında Parantez adlı yeni bir şirket kurulmuş.

Şu anda Multinet Up ile Multinet Kart kullanıcılarına yönelik kampanyalar sunan Parantez, kart sahiplerinin yemek yerken kazanç sağlamalarını sağlayan bir sisteme sahip. Anlaşmalı noktalarda yenilen yemekler parantez puanı olarak toplanıyor ve bu TL’ye eşdeğer bu puanlarla herhangi bir Parantez noktasında harcama yapılabiliyor.

Parantez Ofisi

Yaklaşık 5 bin üye restoran, 250 binden fazla Parantez üyesi

Altug BeserParantez Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Altuğ Beşer, Parantez’e dahil olan 5 bin restoranda bugüne kadar 45 bin Multinet’li işlem yapıldığını ve yaklaşık 1.3 milyon TL Parantez puanı (tatlıpara) kazandırıldığını ifade ediyor. Üye sayısının da 250 bin kişiyi geçtiğini paylaşıyor.

Restoran sahiplerine detaylı raporlama yaptığını söyleyen Altuğ Beşer, günlük müşteriler bulmak yerine tekrarlayan, sadık müşteri kitlesi oluşturmak istediklerinin altını çiziyor. Örneğin aynı yerdeki ilk hesap tutarının yüzde 5’i, ikincinin yüzde 10’u ve üçüncünün ise yüzde 15’i kadar Parantez puanı kazanılabiliyor.

Hesap tutarının yarısına kadar puan kazandırabilen Parantez’in hem tüketici hem de restoran sahipleri açısından bu alandaki en başarılı uygulamalarından biri olarak görmek sanırım yanlış olmaz. Diğer yandan tek bir yemek/alışveriş kartına bağlı olması ise tek dezavantajı gibi gözüküyor.

Mobil uygulamasına ‘alarm’ özelliği ekleyen ve web sitesini geliştiren Parantez’in önümüzdeki dönemde nasıl bir büyüme göstereceğini merakla izliyoruz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
WordPress Rüya Tabirleri Teması

WordPress Rüya Tabirleri Teması

1 Mart 2015
150 Görüntülenme
Uzay Aracında Kahve Nasıl Yapılır? [Video]

Uzay Aracında Kahve Nasıl Yapılır? [Video]

20 Ocak 2016
66 Görüntülenme
Motorlu Testere ile Traş

Motorlu Testere ile Traş

17 Eylül 2015
57 Görüntülenme
Daha Sağlıklı Bir Hayat İçin

Daha Sağlıklı Bir Hayat İçin

28 Mart 2016
55 Görüntülenme
Super Mario Bros 30 yaşında!

Super Mario Bros 30 yaşında!

14 Eylül 2015
74 Görüntülenme
Kandaki Parazitleri Görüntüleyen Akıllı Telefon

Kandaki Parazitleri Görüntüleyen Akıllı Telefon

7 Mayıs 2015
50 Görüntülenme
Sevgililer günü için en ideal teknolojik ürünler

Sevgililer günü için en ideal teknolojik ürünler

15 Şubat 2016
76 Görüntülenme