Evden Eve Nakliyat

İnsanlık Tarihin En Etkili 10 Buluşu

PHP ile Twitter API Kullanarak Uygulamaya Bağlanma

Bill Gates’e Ait 11 Anlamlı Söz

Teknolojinin Zararlarını Biliyor musunuz ?

NASA, Küresel Isınmayı İnkar Eden Kişileri Tek Tek Rencide Etti

İnternet 19 Nisan 2016
116 Görüntülenme

Gezegenimizdeki bütün insanları ve hatta bütün canlıları ilgilendiren küresel ısınma, maalesef günden güne etkisini arttrmakta ve daha da ileri boyutlara taşınmakta. Bu kötü gidişatın fark edilmesi için çalışmalar yapan kuruluşlardan birisi olan NASA, Facebook’ta küresel ısınmanın olmadığını savunmak adına onun ismini kullanan kişilere tek tek cevap verdi.

Örneğin bir kişi NASA’nın, fosil yakıt kullanımın gezegeni soğuttuğunu açıkladığını söylemiş. Buna ek olarak da kutuplarda bulunan buz miktarlarının geçen asra oranla arttığını, deniz seviyesindeki yükselmenin gerçek olmadığını söylemiş. Ardından da hiçbir bilim insanının insan kaynaklı olan küresel ısınmayı savunmadığını, gezegenimizin doğası gereği ısınma-soğuma olaylarının gözlemlendiğini söylemiş. Bu yorumu gören NASA, hiç tarzı olmayan bir şekilde Fer Morales isimli kişiye ‘NASA’nın söylediklerini çarptırmayın. Fosil yakıtları gezegeni soğutmaz’ yorumunu göndermiş.

Diğer bir konuşmada ise Andy Andreadis isimli Facebook kullanıcısı NASA’nın sayıları abarttığını söylemiş ve bu kuruluşun, düzenledikleri uzay programı kadar alakasız olduğunu belirtmiş. Bu yoruma da cevap veren NASA ‘Andy Andreadis, NASA sayıları abartmaz. Bütün veriler yanılma şansından ötürü istatistiksel düzenlemelere gerek duyarlar. Bunu sağlamak adına ölçüm yaptığımız bölgenin saatini, bulunduğu konumdan ötürü sahip olduğu sıcaklığını ve benzer değişkenleri göz önünde bulundururuz. Bunlar oldukça açık bir şekilde kayıt altına alınır ve yapılan düzenlemeler, elde edilen verileri daha tutarlı yapmak adına gerçekleştirilir’ yazmış.

Anlaşılan gezegenimizin içinde bulunduğu durumu göremeyen kişiler, NASA’nın soğukkanlı tavırlarını kaybetmesine neden oldu. 
6 GB Ram’li Samsung Galaxy Note 6’yı 2 Dakikada Anlattık! İzlemek için buraya tıklayın!

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
İnsanı Çileden Çıkaran 3 Mobil Oyun

İnsanı Çileden Çıkaran 3 Mobil Oyun

13 Nisan 2016
81 Görüntülenme
Aksaray Öğrenci Evi – Teaser

Aksaray Öğrenci Evi – Teaser

26 Nisan 2016
73 Görüntülenme
Chrome’da Facebook mesajı bildirimini kapatma

Chrome’da Facebook mesajı bildirimini kapatma

25 Nisan 2016
75 Görüntülenme
Efsane mi, Kestane mi? #5: Sony Xperia Z6

Efsane mi, Kestane mi? #5: Sony Xperia Z6

17 Ocak 2016
97 Görüntülenme
En Güzel Google Doodle Tasarımları

En Güzel Google Doodle Tasarımları

24 Mayıs 2016
80 Görüntülenme