Türkiye Drone Ligi başlıyor

Artık Youtube’un da okulu var

Youtube Videolarını Arkadaşlarınızla Birlikte Canlı İzleyin!

28. Yılını Kutlayan WWW.’nin Yaratıcısından Ciddi Uyarı!

Nintendo: "PS4 ve Xbox One Donanım Yarışında, Biz Yazılıma Odaklanıyoruz"

Oyun 17 Haziran 2016
218 Görüntülenme

Nintendo’nun büyük umut bağladığı Nintendo NX’in önümüzdeki yıl Mart ayında oyuncular ile buluşması bekleniyor. Nintendo Wii’den sonra Wii U ile istediği başarıyı yakalayamayan şirketin NX ile oyun severlerin tekrar beğenisini kazanması şart. Çünkü, oyun konsolu alanındaki başarısızlık şirketi ciddi bir zarara sürükledi.

 Nintendo Yazılıma Odaklanacak

Nintendo NX’in üstündeki sır perdesi henüz aralanmazken Nintendo Amerika Başkanı Reggie Fils-Aime’den gelecek konsol ve Nintendo’nun yaklaşımı hakkında ipuçları geldi. “Bizim için Nintendo NX teknik özelliklerle, teraflopslar ile, işlemci gücü ile ilgili değil. İçerikler ile ilgili…” şeklinde konuşan yetkili Nintendo’nun yazılım odaklı bir şirket olduğunu ve insanları mutlu eden içerikler yarattıklarını belirttti. PS4 ve Xbox One’ın donanımsal alandaki rekabetine değilen Nintendo Amerika başkanı, kendilerinin farkının bu noktada olduğunu söyledi.

 Nintendo NX’nin Kozu VR Mı?

Yapılan açıklamalara bakılırsa, Nintendo’nun PS4 ve Xbox One arasındaki savaşın bir tarafı olmayacağı görülüyor. Bu durumda Nintendo’nun Wii’de olduğu gibi büyük bir sürpriz ile kullanıcıların karşısına çıkması zorunlu. Yani Nintendo NX özel bir şey ile gelmeli… Bu VR olabilir mi diye heveslensek de Aime’nin bu konudaki açıklamaları pek olumlu değil. Nintendo başkanı Virtual Boy’dan beri VR ile ilgili olduklarını ancak gelecek ürünlerinin kitlesel olarak kabul görebileceğinden emin olmak istediklerini, VR gibi bir teknoloji bu noktaya ulaşırsa Nintendo’dan burada olmasını bekleyebileceğimizi söylüyor. Açıkçası, Nintendo’nun ne yapacağını ben pek anlayamadım. Bakalım NX ile nasıl farklılık yaratacaklar?
5 Türk Yapımı Telefon videomuzu izlemek ve anketimize katılmak için buraya tıklayın! Etiketler : #xbox one #nintendo #ps4

Etiketler: , ,
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Ayak Siğilinden Nasıl Kurtulunur [Video]

Ayak Siğilinden Nasıl Kurtulunur [Video]

13 Ocak 2016
230 Görüntülenme
Jurassic Worldün Son Fragmanı Yayımlandı

Jurassic Worldün Son Fragmanı Yayımlandı

8 Haziran 2015
183 Görüntülenme
WordPress Biryoo Responsive Kişisel Blog Teması V3

WordPress Biryoo Responsive Kişisel Blog Teması V3

21 Ağustos 2015
513 Görüntülenme
Xbox 360 Efsanesi Bitti

Xbox 360 Efsanesi Bitti

21 Nisan 2016
189 Görüntülenme
YouTube’a 360 Derece Video Desteği Geldi

YouTube’a 360 Derece Video Desteği Geldi

14 Mart 2015
132 Görüntülenme