Çağrı Merkezleri Derneği’nin Yeni Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Rengin Ağılönü Oldu

Yüzde yüz Türk girişimi Getir’den Yemeğini Sıcak Sevenlere Çözüm GetirYemek Hizmete Açıldı

2019’da kripto yatırımları güvende tutacak 5 öneri

Kaliteli Site Yaptırmak İçin Sadeceon Yeter!

OnePlus, müşterilerin özel verilerini toplamayı durduracağını açıkladı.

Mobil Haberler Cumartesi Ekim 14th, 2017
521 Görüntülenme

Son zamanlarda, Çinli akıllı telefon üreticisi OnePlus, telefonlarının seri numarası, IMEI numarası, MAC adresleri, mobil şebeke adları ve Wi-Fi SSID’leri gibi müşterilerinin özel bilgilerini topluyordu.

Şirket, verilerin güvenli bir şekilde iletildiğini ve yazılımlarını kullanıcı davranışlarına göre ince ayarlamak için kullanıldığını söyleyen bir bildiriyle hızlı bir şekilde yanıt verdi. Ayrıca, bu veri paylaşımının kapatılmasının bir yolunu buldular.

Kurucularından biri olan Carl Pie, konuyla ilgili bir yazı yayınladı; burada, kullanım analizleri ve cihaz bilgileri toplandıklarını kabul etti. Ancak, bu şekilde toplanan bilgilerin üçüncü taraflarla asla paylaşılmadığını vurguladı.

Daha da önemlisi, şirketin artık telefon numaraları, MAC Adresleri ve WiFi bilgileri gibi bilgileri toplamayacağını doğruladı.

OxygenOS tarafından üretilen tüm OP telefonların “kurulum sihirbazında kullanıcılara kullanıcı deneyimlerimize katılmak isteyip istemediklerini soracak ve kurulum sihirbazı programın kullanım analizlerini topladığını açıkça gösterecektir” dedi.

Ayrıca, şirket analitik koleksiyonunu açıklayan bir hizmet şartları sözleşmesi de ekleyecek. Tüm bu değişikliklerin Ekim sonunda sona erecek olması bekleniyor. Yazının tamamını aşağıdaki Kaynak linkine giderek okuyun.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Benzer İçerikler