Volkan Bilimci, Aktif Haldeki Volkanın içine Düştü!

Google Oturum Sorunu Üzerine Resmi Açıklama

Google’ın anlık mesajlaşma uygulaması Allo masaüstüne geliyor

Öğrenci odaklı mobil sadakat uygulaması Mumbara, Denizli’den Anadolu’ya yayılmak istiyor

Opera, yeni markasını ve logosunu tanıttı

Mobil 22 Eylül 2015
135 Görüntülenme

Opera Software yenilendi. Bir süredir daha tutarlı bir marka kimliği oluşturma arayışına giren şirket, dönüşüm sürecini tamamladı ve markasını Opera olarak değiştirdi.

Bundan 20 yıl önce bir web tarayıcısı olarak başlayan Opera Software, bugün reklamdan mobil uygulamalara farklı alanlarda milyonlarca müşteriye hizmet veren küresel bir internet şirketi.

Ayda bir milyar internet kullanıcısına hizmet veren Opera Software’in uygulama ve servisleri dünya çapında 350 milyon kişi tarafından kullanılıyor. Bu kimliği yansıtacak şekilde logosunu da değiştiren Opera’nın yeni üç boyutlu logosu “tanıdık, kırmızı renkli O” harfini muhafaza ediyor ancak şirket isminin ilk harfinden ziyade, kullanıcının web’de aradığını bulmasına yardımcı olan bir geçişi temsil ediyor . Opera’nın bugün yaptığı açıklamada, Opera’nın ürün ve servislerindeki genişlemeyle artık bir yazılım şirketi olmadığı; kullanıcılarına online deneyimler sunan bir internet şirketi haline geldiği vurgulanıyor.

Opera’nın yenilenen marka ve logosuyla piyasaya sunduğu ilk ürünse amiral gemisi Opera Mini’nin iOS uygulaması oldu. Türkçe dil desteği bulunan uygulamayı bağlantıyı takip ederek inceleyebilirsiniz.

Opera son olarak Avrupa’nın en büyük dijital reklam konferanslarından biri olan dmexco’da programatik medya satın alma hizmeti sunan Opera Response adlı birimi için Türkiye ofisi açtığını duyurmuştu.

Opera, 2015 yılında markasını ve logosunu değiştiren tek teknoloji şirketi değil. Başta Google olmak üzere bu yıl hangi şirketlerin yenilendiğini görmek için buradaki galerimize göz atabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Bu uygulamayla sürpriz trafik cezalarına son: CezaCepte

Bu uygulamayla sürpriz trafik cezalarına son: CezaCepte

7 Ağustos 2015
159 Görüntülenme
HTC One M9’a İlk Erteleme Geldi

HTC One M9’a İlk Erteleme Geldi

17 Mart 2015
157 Görüntülenme
Corsair ve Phison ortaklığıyla Neutron XTI SSD

Corsair ve Phison ortaklığıyla Neutron XTI SSD

7 Haziran 2016
200 Görüntülenme