Apple, Sessiz Sedasız Bir Alan Adına 1.5 Milyon Dolar Ödedi

Wix, 16 yıllık tasarım portalı DeviantArt’ı satın aldı!

Akvaryumdaki köpek balığı eşeysiz üredi

Gboard, Türkçe için sesli yazma özelliğini kullanıma sundu

Opera’da VPN indirme derdi sona eriyor

Teknoloji Haberleri 21 Nisan 2016
156 Görüntülenme

Opera Software, internet tarayıcısı Opera‘ya yerleşik olarak VPN özelliğini ekleyecek. Şu anda Opera’nın geliştirici sürümünde yapılan bu güncellemenin yeni sürümlerde son kullanıcılara açılması bekleniyor.

Opera, bir yıl kadar önce sanal özel ağ (virtual private network, VPN) servisi SurfEasy‘yi satın aldığında aslında bu adımı atabileceğini göstermişti. Mobilde veri tasarrufu sağlayan Opera Max uygulamasına da entegre edilmesi beklenen SurfEasy, ilk olarak Opera web sürümünde karşımıza çıkmış oldu.

Opera‘da varsayılan olarak VPN özelliğini kullanabilmek için geliştirici sürümünde gizlilik ayarları bölümünden gerekli seçeneğin işaretlenmesi gerekiyor. Böylece internet erişiminizi daha güvenli ve engelsiz hale getirebiliyorsunuz.

Paylaşılan bilgilere göre SurfEasy’nin bu entegrasyonu sadece tarayıcı üzerindeki internet trafiğini VPN tünelinden geçiriyor. SurfEasy’nin ücretli sürümü ise tüm internet trafiğinizi güvence altına alıyordu. Bu konuda bir güncelleme yapılması ve Opera’nın uygun fiyatla geniş özellikli bir VPN hizmeti sunması mümkün olabilir. Ancak bu konuda henüz bir açıklama yapılmış değil.

İlk aşamada Opera üzerinden VPN kullanımında ABD, Kanada ve Almanya üzerinden erişim sağlanıyor. Ancak bu yılın sonunda yayınlanması beklenen kararlı sürümde daha fazla seçeneğin sunulacağı belirtiliyor.

Diğer yandan Opera Software, Çinli konsorsiyum tarafından süre uzatmasına halen yeni bir yanıt vermiş değil. Eğer Opera hissedarlarının yüzde 90’ı 1,2 milyar dolarlık teklifi 24 Mayıs’a kadar kabul ederse Opera Software’in yeni sahibi Kunlun ve Qihoo 360’ın da dahil olduğu Çinli şirketler olacak.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Brain it on the truck! – 29. Bölüm – 1. Dünya

Brain it on the truck! – 29. Bölüm – 1. Dünya

20 Kasım 2016
142 Görüntülenme
HTC Yine Düşüşte!

HTC Yine Düşüşte!

10 Mayıs 2016
145 Görüntülenme
Uyuyan Köpeklerin Komik Halleri [Video]

Uyuyan Köpeklerin Komik Halleri [Video]

16 Aralık 2015
158 Görüntülenme
Galaxy S7 edge – iPhone 6s Plus Karşılaştırma

Galaxy S7 edge – iPhone 6s Plus Karşılaştırma

18 Nisan 2016
207 Görüntülenme