Evden Eve Nakliyat

Angular İletişim Sayfası Tasarımı

Minimal Kayıt Formu Şablonu

Giriş Sayfası ve Buton Tasarımı

Haraketli Giriş Sayfası Tasarımı

Oysterı transfer eden Google, kendi e-kitap abonelik servisini başlatabilir

Mobil 25 Eylül 2015
67 Görüntülenme

E-kitaplar için Netflix servisi olarak tanınan Oyster kapanıyor. Kendi blogundan yaptığı açıklamayla önümüzdeki birkaç ay içinde e-kitap abonelik servisine son vereceğini açıklayan Oyster’in ekibi ise Google’a transfer oluyor.

Bir Google çalışanının Re/Code’a doğruladığı transfer haberiyle birlikte gelişmeyi şu şekilde okumak da mümkün: Google, e-kitap abonelik servisi Oyster’i yetenek transferi şeklinde satın aldı. Zira, Oyster ekibinin bir bölümünün halihazırda Google’ın kendi e-kitap mağazası Google Play Books’ta çalışmaya başladığı doğrulanan gelişmelerden biri. Oyster’den Google’a transfer olan isimler arasında Oyster’in CEO’su Eric Stromberg ve kurucu ortakları Andrew Brown ve Willem Van Lancker da var.

Bunlara bir de Google’ın Oyster için 17 milyon dolar ödeyeceği duyumu ekl endiğinde, Google’ın e-kitap alanında önemli bir adım attığı ortaya çıkıyor. İlginç bir biçimde Oyster kapanış açıklamasında ekip, e-kitapların okunurluğu açısından telefonların öncelikli cihaz olacağına her zamankinden daha fazla inandıklarını ve e-kitap vizyonlarını yeni fırsatları değerlendirerek gerçekleştireceklerini söylüyorlar. Bunu da yapılan satın almanın Oyster için Google sayesinde çok daha geniş bir kitleye (kendi deyişleriyle milyarlarca kişiye) ulaşma fırsatı yarattığı şeklinde okuyabiliriz.

Satın almayla birlikte Google’ın yeni bir e-kitap abonelik servisi sunmaya başlaması kuvvetle muhtemel. Bu şirketin Amazon ile rekabetine de yeni bir cephe açacak zira Amazon geçtiğimiz Temmuz ayında Kindle Unlimited ile benzer bir servis sunmaya başlamıştı. Google’ın e-kitap okuyucular yerine doğrudan telefonlara odaklanan bir servisle bu işe girişmesi kendisi için bir avantaj yaratabilir.Google, Amazon ile “usta hizmetleri” Home Services’a rakip olacak bir ürün geliştirdiğini yakın zamanda doğrulamıştı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Android Buton Tıklama Kodu

Android Buton Tıklama Kodu

25 Ağustos 2016
126 Görüntülenme
Android – Time Zone Uygulaması Yapımı

Android – Time Zone Uygulaması Yapımı

6 Eylül 2016
185 Görüntülenme
Facebook’tan en fazla bilgi talep eden ülke ABD

Facebook’tan en fazla bilgi talep eden ülke ABD

4 Mayıs 2016
66 Görüntülenme
Dış Cephe Mantolama

Dış Cephe Mantolama

18 Kasım 2015
73 Görüntülenme
Amerikada Türk Gibi Yaşamak [Video]

Amerikada Türk Gibi Yaşamak [Video]

3 Kasım 2015
59 Görüntülenme
Aklınıza Birşey mi Alacağınız Geldi

Aklınıza Birşey mi Alacağınız Geldi

12 Kasım 2015
83 Görüntülenme
İnternette TV İzleme

İnternette TV İzleme

23 Mayıs 2016
80 Görüntülenme