NASA açıkladı: Üçü yaşanabilir 7 yeni gezegen keşfedildi

Turkcell ve Yandex, Yerli Arama Motoru ‘Yaani’ İçin Ortak Oldular

Hindistan’da Yenilenmiş Galaxy Note 7 Satılacağı İddiaları Yalanlandı

Apple, merakla beklenen yeni kampüsü Apple Park’ı Nisan’da açıyor

Oysterı transfer eden Google, kendi e-kitap abonelik servisini başlatabilir

Mobil 25 Eylül 2015
138 Görüntülenme

E-kitaplar için Netflix servisi olarak tanınan Oyster kapanıyor. Kendi blogundan yaptığı açıklamayla önümüzdeki birkaç ay içinde e-kitap abonelik servisine son vereceğini açıklayan Oyster’in ekibi ise Google’a transfer oluyor.

Bir Google çalışanının Re/Code’a doğruladığı transfer haberiyle birlikte gelişmeyi şu şekilde okumak da mümkün: Google, e-kitap abonelik servisi Oyster’i yetenek transferi şeklinde satın aldı. Zira, Oyster ekibinin bir bölümünün halihazırda Google’ın kendi e-kitap mağazası Google Play Books’ta çalışmaya başladığı doğrulanan gelişmelerden biri. Oyster’den Google’a transfer olan isimler arasında Oyster’in CEO’su Eric Stromberg ve kurucu ortakları Andrew Brown ve Willem Van Lancker da var.

Bunlara bir de Google’ın Oyster için 17 milyon dolar ödeyeceği duyumu ekl endiğinde, Google’ın e-kitap alanında önemli bir adım attığı ortaya çıkıyor. İlginç bir biçimde Oyster kapanış açıklamasında ekip, e-kitapların okunurluğu açısından telefonların öncelikli cihaz olacağına her zamankinden daha fazla inandıklarını ve e-kitap vizyonlarını yeni fırsatları değerlendirerek gerçekleştireceklerini söylüyorlar. Bunu da yapılan satın almanın Oyster için Google sayesinde çok daha geniş bir kitleye (kendi deyişleriyle milyarlarca kişiye) ulaşma fırsatı yarattığı şeklinde okuyabiliriz.

Satın almayla birlikte Google’ın yeni bir e-kitap abonelik servisi sunmaya başlaması kuvvetle muhtemel. Bu şirketin Amazon ile rekabetine de yeni bir cephe açacak zira Amazon geçtiğimiz Temmuz ayında Kindle Unlimited ile benzer bir servis sunmaya başlamıştı. Google’ın e-kitap okuyucular yerine doğrudan telefonlara odaklanan bir servisle bu işe girişmesi kendisi için bir avantaj yaratabilir.Google, Amazon ile “usta hizmetleri” Home Services’a rakip olacak bir ürün geliştirdiğini yakın zamanda doğrulamıştı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Apple 21 Mart etkinliğinde neler tanıtacak?

Apple 21 Mart etkinliğinde neler tanıtacak?

9 Mart 2016
137 Görüntülenme
PHP Türkçe Karakterler Hatası Gidermek

PHP Türkçe Karakterler Hatası Gidermek

12 Aralık 2015
318 Görüntülenme
LG G2’ye Android 5.0 Lollipop 2.Çeyrekte Gelecek

LG G2’ye Android 5.0 Lollipop 2.Çeyrekte Gelecek

22 Mart 2015
141 Görüntülenme
MWC 2016: Alcatel Idol 4 ve Idol 4s tanıtıldı

MWC 2016: Alcatel Idol 4 ve Idol 4s tanıtıldı

21 Şubat 2016
166 Görüntülenme
Samsung, Applea tazminat ödemeyi kabul etti

Samsung, Applea tazminat ödemeyi kabul etti

6 Aralık 2015
155 Görüntülenme