Türkiye Drone Ligi başlıyor

Artık Youtube’un da okulu var

Youtube Videolarını Arkadaşlarınızla Birlikte Canlı İzleyin!

28. Yılını Kutlayan WWW.’nin Yaratıcısından Ciddi Uyarı!

Oyun aksesuarları üreticisi Razer’ın değerlemesi 1,5 milyar dolara yükseldi

Oyun 24 Şubat 2016
188 Görüntülenme

Dijital oyuncular için donanımlar geliştiren Razer, yeni imza attığı C serisi yatırım turuyla 1,5 milyar dolar değerlemeye ulaştı.

Çinli Hangzhou Liaison Interactive’in iştiraki olan Digital Grid’in Razer’e 75 milyon dolar yatırım yaptığı daha önce açıklanmıştı. TechCrunch‘ın edindiği bilgiye göre yatırım Digital Grid’e yüzde 5,01 oranında hisse kazandırmış ve Razer, 1,5 milyar dolardan değerlenmiş.

2005 yılında Min-Liang Tan, Matthew Thompson ve Robert Krakoff tarafından Kaliforniya’da kurulan Razer, yatırımla ilgili detaylı bilgi paylaşmasa da önümüzdeki günlerde yatırım turunun daha geniş haliyle paylaşılması mümkün. Zira Razer’e 2014 yılında Accel ve IDG Capital Partners tarafından 1 milyar dolar değerlemeli yatırım gelmişti ve yeni yatırım turuna da farklı yatırımcıların katılmış olma ihtimali yüksek.

Yıllar içinde sanal gerçeklik donanımlarına uzanan bir ürün çeşitliliği yakalayan Razer, kulaklık, Android tabanlı oyun konsolu, dizüstü oyun bilgisayarı, spor bilekliği (Nabu, Nabu X) ve akıllı saat gibi ürünler de piyasaya sunmuştu.

Çinli Lenovo ile ortak çalışmalar yürüten Razer’in 2015 finansal yılını net kayıpla kapattığı da belirtiliyor ama bu yatırım sonrasında Razer’in satış potansiyelini artırmaya odaklanacağını tahmin edebiliriz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
LG Stylus 2 satışa sunuluyor

LG Stylus 2 satışa sunuluyor

8 Mart 2016
210 Görüntülenme
Apple iPhone SE özellikleri ve fiyatı açıklandı

Apple iPhone SE özellikleri ve fiyatı açıklandı

22 Mart 2016
220 Görüntülenme
iPhone 6s daha yüksek indirme hızlarına sahip

iPhone 6s daha yüksek indirme hızlarına sahip

2 Temmuz 2015
169 Görüntülenme