Eklenti Tanımlama Yazar Adı, Eklenti Adı, Versiyon Bilgisi | Eklenti Kodlama

Periscope İndirme Bağlantısı ve Uygulama Hakkında Detaylı Bilgi

Ucuza Uçmanın Keyfini Sürün

Ebeveynler Self Spy İle Çocuklarının Telefonunu İzlemeli

Panasonic’ten Profesyonel Kameralara Taş Çıkaran Akıllı Telefon: CM10

Mobil 21 Ocak 2016
133 Görüntülenme

Akılı telefon sektörünün büyümesiyle birlikte hiç alakası olmayan firmaların bile bu sektöre giriş yaptığını ve kendi telefonlarını üretmeye başladıklarını gördük. Örneğin CAT’in S40 ve S30 gibi akıllı telefon modelleri var ve bu modellerden hiçbiri su veya toz geçirmiyor, aynı zamanda oldukça dayanıklılar. Vaporcade isimli bir elektronik sigara üreticisinin de sigara içebilmeniz için elektronik sigaraya sahip olan “Jupiter” isimli bir akıllı telefonu var. Bu gibi firmalarla karşılaştırıldığında akıllı telefon üretimine biraz daha eli yatkın olan Panasonic, her üreticinin yaptığı gibi yaptıkları en iyi yaptığı şeyi, yani profesyonel kameraları akıllı telefonla birleştirerek kendi telefon modelini üretti.

İlk olarak CM1 isimli akıllı telefonunu piyasaya sürmüş olan Panasonic, bu sefer de CM1 modelinin bir üst modeli olan CM10 modelini tanıttı. Profesyonel kameralarda kullanılan kameralardan birisine sahip olan CM10, 20 megapiksel kameraya sahip. Yüksek çözünürlüklü kamerasının yanı sıra 1 inch sensöre ve f/2.8 lense sahip olan kamera, bu telefonla istediğiniz an profesyonel fotoğraflar çekebilmenize olanak sunuyor. Gelişmiş bir kamerası olmasından dolayı yeni nesil akıllı telefonlara göre çok daha kalın olan CM10 4.7 inch boyutunda, 1080p çözünürlüklü ekrana sahip. 2 GB RAM’i ve 16 GB (profesyonel fotoğraflar çekilen bir akıllı telefonda hafızanın daha çok olmasını beklerdim) depolama alanı bulunan telefonun Android Lollipop 5.0 işletim sistemi kullandığı belirtildi.

Panasonic yetkililerinin tanıtımını yaptığı akıllı telefon, yetkililerin söylediğine göre sadece fotoğraf çekmek amacıyla üretildi. Bu nedenle CM10’un Facebook’ta dolaşmak, video düzenlemek veya Mortal Kombat oynamak isteyenler için pek uygun olduğunu söyleyemeyiz. Telefondan sadece arama yapmanız veya mesajlaşmanız, telefonun özellikleri açısından çok daha uygun olacaktır.

Kaynak: TheVerge 

Etiketler:
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Plüton’un İlk Renkli Görüntüsü

Plüton’un İlk Renkli Görüntüsü

22 Nisan 2015
108 Görüntülenme
Audi ve Huawei Güçlerini Birleştiriyor

Audi ve Huawei Güçlerini Birleştiriyor

30 Mayıs 2015
126 Görüntülenme
Drone’lar Bu Kez Tarih Öncesini Araştıracak

Drone’lar Bu Kez Tarih Öncesini Araştıracak

4 Mayıs 2015
122 Görüntülenme
Peygamber Kokusu [Video]

Peygamber Kokusu [Video]

14 Şubat 2016
177 Görüntülenme