Samsung’un üst düzey telefon satışları %29’a düştü

Android 8.0 ile gelen 20 yenilik – Bölüm 1

Android 8.0 ile gelen 20 yenilik – Bölüm 2

LG G6 günlük 50 bin adet üretiliyor, güvenlik ilk sırada

Panasonic’ten Profesyonel Kameralara Taş Çıkaran Akıllı Telefon: CM10

Mobil 21 Ocak 2016
187 Görüntülenme

Akılı telefon sektörünün büyümesiyle birlikte hiç alakası olmayan firmaların bile bu sektöre giriş yaptığını ve kendi telefonlarını üretmeye başladıklarını gördük. Örneğin CAT’in S40 ve S30 gibi akıllı telefon modelleri var ve bu modellerden hiçbiri su veya toz geçirmiyor, aynı zamanda oldukça dayanıklılar. Vaporcade isimli bir elektronik sigara üreticisinin de sigara içebilmeniz için elektronik sigaraya sahip olan “Jupiter” isimli bir akıllı telefonu var. Bu gibi firmalarla karşılaştırıldığında akıllı telefon üretimine biraz daha eli yatkın olan Panasonic, her üreticinin yaptığı gibi yaptıkları en iyi yaptığı şeyi, yani profesyonel kameraları akıllı telefonla birleştirerek kendi telefon modelini üretti.

İlk olarak CM1 isimli akıllı telefonunu piyasaya sürmüş olan Panasonic, bu sefer de CM1 modelinin bir üst modeli olan CM10 modelini tanıttı. Profesyonel kameralarda kullanılan kameralardan birisine sahip olan CM10, 20 megapiksel kameraya sahip. Yüksek çözünürlüklü kamerasının yanı sıra 1 inch sensöre ve f/2.8 lense sahip olan kamera, bu telefonla istediğiniz an profesyonel fotoğraflar çekebilmenize olanak sunuyor. Gelişmiş bir kamerası olmasından dolayı yeni nesil akıllı telefonlara göre çok daha kalın olan CM10 4.7 inch boyutunda, 1080p çözünürlüklü ekrana sahip. 2 GB RAM’i ve 16 GB (profesyonel fotoğraflar çekilen bir akıllı telefonda hafızanın daha çok olmasını beklerdim) depolama alanı bulunan telefonun Android Lollipop 5.0 işletim sistemi kullandığı belirtildi.

Panasonic yetkililerinin tanıtımını yaptığı akıllı telefon, yetkililerin söylediğine göre sadece fotoğraf çekmek amacıyla üretildi. Bu nedenle CM10’un Facebook’ta dolaşmak, video düzenlemek veya Mortal Kombat oynamak isteyenler için pek uygun olduğunu söyleyemeyiz. Telefondan sadece arama yapmanız veya mesajlaşmanız, telefonun özellikleri açısından çok daha uygun olacaktır.

Kaynak: TheVerge 

Etiketler:
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
iPhone ile Erik Tartma [Video]

iPhone ile Erik Tartma [Video]

28 Ekim 2015
250 Görüntülenme
Sanatçılar İçin YouTube Duyuruldu

Sanatçılar İçin YouTube Duyuruldu

17 Mart 2015
229 Görüntülenme
HTC One M9 Plus’un duvar kâğıtlarını indirin

HTC One M9 Plus’un duvar kâğıtlarını indirin

26 Mart 2015
167 Görüntülenme
Dış Cephe Mantolama

Dış Cephe Mantolama

18 Kasım 2015
224 Görüntülenme