PS PLAYER

HTML 5 Audio Player

CSS only Müzik Player Elementi

Müzik Player | Audio Player

Paranın Fotokopisi Neden Çekilemez?

İnternet 16 Haziran 2016
191 Görüntülenme

Dolaşımda çok sayıda sahte banknot var. Bunların kimi sizin elinize de geçmiş olabilir. Peki ya sahte para yapmak göründüğü kadar kolay mı? Paranın güvenliği sağlamak için hiçbir tedbir alınmıyor mu? Tabii ki alınıyor ve sahte para üretmek çok da kolay bir iş değil. Yani bu suça kalkışanlar bir hayli uğraşıyor. Yoksa kötü niyetli herkesin aklına evde sahte para basıp basıp harcama fikri çoktan gelmiştir.

 Paranın Fotokopisi Çekilemez!

Çok gelişmiş tarayıcı ve yazıcıları artık her yerde bulmak mümkün. Parayı bu cihazlar ile kopyalayı denemediğinize eminim ama denendiğinde nasıl bir sonuçla karşılaşıldığını biliyor musunuz? İnternet ortamında daha önce karşılaşmış olabileceğiniz sırlar yeni bir video ile tekrar ortaya çıktı. Paranın fotokopisinin çekilememesi, banknotların tarayıcıda taranamaması ve hatta bir yolunu bulup para görsellerini bilgisayara aktarsanız bile Photoshop’ta düzenlenememesinden söz ediyorum… Peki ya nasıl oluyor da bu oluyor?
 


 Cihazlar Paranın Kopyalanmak İstendiğini Nasıl Anlıyor?

Aslında tarihi 20 yıl öncesine dayanan bir sistem olan Eurion Constellation sayesinde para bu tür girişimlere karşı koruma altına alınmış durumda. Banknotların üzerine gizlenmiş farklı renklere sahip daireler sayesinde fotokopi makineleri, tarayıcılar ve hatta fotoğraf düzenleme yazılımları paranın kopyalanmaya çalışıldığını anlıyor ve bu işlemi tamamlamıyor. Hatta şansınızı zorlarsanız, kapınızda polis görmeniz bile olası. Paranın nasıl kopyalanamadığını yukarıdaki videoda görebilirsiniz.
5 Türk Yapımı Telefon videomuzu izlemek ve anketimize katılmak için buraya tıklayın! Etiketler : #Para #Banknok #Sahte Para

Etiketler: , ,
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
WordPress Slider Eklentisi – Meta Slider

WordPress Slider Eklentisi – Meta Slider

26 Kasım 2015
1.097 Görüntülenme
Samsung Batarya Ömrünü Geliştiriyor

Samsung Batarya Ömrünü Geliştiriyor

29 Mayıs 2015
117 Görüntülenme
Tam Ekran Slider Çalışması – 1

Tam Ekran Slider Çalışması – 1

24 Kasım 2015
203 Görüntülenme
Lüks Takılan Fare [Video]

Lüks Takılan Fare [Video]

24 Eylül 2015
119 Görüntülenme
PHP ile PDO Veritabanı Bağlantısı Yapma

PHP ile PDO Veritabanı Bağlantısı Yapma

3 Ekim 2016
179 Görüntülenme
Sevgililer günü için en ideal teknolojik ürünler

Sevgililer günü için en ideal teknolojik ürünler

15 Şubat 2016
137 Görüntülenme