Volkan Bilimci, Aktif Haldeki Volkanın içine Düştü!

Google Oturum Sorunu Üzerine Resmi Açıklama

Google’ın anlık mesajlaşma uygulaması Allo masaüstüne geliyor

Öğrenci odaklı mobil sadakat uygulaması Mumbara, Denizli’den Anadolu’ya yayılmak istiyor

Periscope üzerinde her gün 40 yıllık video izleniyor

Mobil 13 Ağustos 2015
179 Görüntülenme

Twitter‘ın Mart 2015’te 50-100 milyon dolar arası bedelle satın aldığı Periscope, mikroblog ağının da ittirmesiyle hızlı bir büyüme ivmesi yakaladı. Twitter, geçtiğimiz günlerde yayınladığı çeyrek sonuçları kapsamında Periscope’un performansıyla ilgili bazı detayları da paylaştı.

Periscope verileri arasında ilk dikkat çekeni sahip olduğu kullanıcı sayısı. 2 Ağustos tarihi itibariyle Periscope’a kayıtlı kullanıcı sayısı 10 milyona ulaşmış. Twitter’ın eski CEO’su Dick Costolo bir süre önce Periscope’un yayınlandıktan 10 gün sonra uygulamaya 1 milyon kullanıcının kayıt olduğunu açıklamıştı.

Yayınlanan veriler arasında Periscope’un en fazla üzerinde durduğu ve ‘en kritik veri’ olarak kabul ettiği veriyse, toplam yayın izleme süresi. 29 Temmuz itibariyle iOS ve Android kullanıcıları günlük olarak toplam 40 yıl uzunluğuna eşit canlı yayın izlemişler. Diğer bir deyişle Periscope kullanıcıları günde toplam 350.400 saat canlı yayın izliyor. Yine 29 Temmuz tarihi itibariyle uygulama günlük yaklaşık 1,8 milyon aktif kullanıcıya sahip.

Periscope ekibi, günlük ve aylık aktif kullanıcı sayılarının hızlı arttırılabileceğini ama sadece ona odaklanılması halinde kaliteli bir ürün ortaya çıkarma hedefinin sapabileceğini blogda açıklamış. Bu yüzden bir yandan insanların uygulamayı düzenli olarak kullanmalarını isterken, bir yandan da kaliteli bir canlı yayın platformu haline gelme hedefini sürdürüyorlar. Ekip “kullanıcıların ilgisini çekecek yayıncıların katılmasıyla canlı yayınların içerik kalitesinin artacağını” da açıklamada ifade etmiş.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
3 Adam’ın Survivor Skeci Herkesi Kırdı Geçirdi

3 Adam’ın Survivor Skeci Herkesi Kırdı Geçirdi

30 Nisan 2016
133 Görüntülenme
ASRock’tan mini-STX formatında kasa

ASRock’tan mini-STX formatında kasa

1 Mayıs 2016
156 Görüntülenme
Şarjı En İyi Giden Akıllı Telefon Listesi

Şarjı En İyi Giden Akıllı Telefon Listesi

23 Ocak 2015
245 Görüntülenme
Tarihin en büyük siber soygunu nasıl gerçekleşti?

Tarihin en büyük siber soygunu nasıl gerçekleşti?

17 Şubat 2015
200 Görüntülenme