Evden Eve Nakliyat

90’lı Yılların En Popüler 7 Oyunu

Milli Takımların Sloganları

PHP ile Twitter API Kullanarak Tweet Atma

Kağıt Poşet İle Farkınız Olsun!

P&G video bloggerlar ile Salon banabak’ı açtı

Sosyal Medya 21 Ocak 2016
117 Görüntülenme

Son dönemlerin en popüler isimleri Youtube ünlüleri, başka bir deyişle video bloggerlar. Farklı konularda hazırladıkları videolar ile yüzbinlerce takipçiye ve milyonlarca izlenmeye ulaşan bu yeni nesil ünlüler bir süredir markaların da radarında. Video bloggerlar veya bir başka deyişle vlogglerlar ile bir çok ufak proje hayata geçirildi fakat en büyük ve geniş çaplı kampanya sanırım P&G tarafından başlatıldı diyebiliriz.

P&G geçtiğimiz yıl “banabak” adında bir gençlik hareketi başlatmıştı. P&G bu hareketi “gençlere, aslında sadece genç oldukları için bile güzel olduklarını, kişisel bakımlarına özen göstererek, daha fazla çabaya ihtiyaç duymadan da iyi görünebileceklerini, özgüvenli bir duruşun tüm kapıları açabileceğini hatırlatan ve onları destekleyen yeni nesil bir gençlik akımı” olarak tanıtıyor. Bir çok ünlü isim ile farklı farklı videolar hazırlayan P&G 15 video sonra projeyi durdurmuştu. Durdurma nedenini tam olarak bilmemekle beraber videoların izlenme sayılarına bakınca çok ilgi çekememeleri nedenlerden biri gibi görünüyor.

5 gün önce bu gençlik hareketi bambaşka bir konsept ile tekrar yayına başladı. Bu defa konsept içerisinde medyatik ünlüler değil Youtube ünlüleri yer alıyordu. Youtube ünlüleri kendi alanları doğrultusunda P&G’nin bir ürününü sponsor olarak alıp aynı kanal üzerinden yine gençlere “kasmadan cool olma” üzerine ipuçları ve bilgiler paylaşıyorlar.

Bir anda 6 video beraber yüklendi ve bu videolar YouTube ünlüleri tarafından kendi hayran kitleleri ile de paylaşıldı ve bu nedenle oldukça iyi izlenme sayılarına kısa sürede ulaştılar. Şu anda bu videolar (ve öncekiler) toplam 95.720 aboneye ulaştırmış “salon banabak” kanalını ve her geçen gün hızla aboneler artıyor.

İlginç konular, farklı sunum tarzları ile izleyicilerle buluşuyor. Her ne kadar şu anda ürün yerleştirmeleri çok sırıtıyor olsa da uzun vadeli bir proje olarak daha farklı şeyler göreceğiz diye düşünüyorum. Kısaca detaylandıralım Salon #banabak’ta Burcu Bakdur ve Lara Aysal Orkid ile Kızlar Arasında’da kız muhabbeti çeviriyor, Aslı ÖzdelPantene ile Pratik ve Havalı’da pratik saç ve makyaj modelleri gösteriyor, Can Çelikay Gillette ile Gerçek Muhabbetler’de erkek muhabbeti yapıyor, Nil Ertürk İpana-Oral-B ile Gülüşünü Göster Stilinle Hayata Karış’ta gülüşünüzü gösteren çabasız stil ve moda önerileri paylaşıyor, Uras Benlioğlu ve Ayşegül Kaplan ise Head&Shoulders ile Kız Kafası Erkek Kafası’nda muhabbetlerdeki kız ve erkek bakış açısının farkını ortaya koyan muhabbetler gerçekleştiriyor.

Türkiye’de bu kadar çok internet ünlüsünü bir arada bu çapta bir projede ilk defa görüyoruz ve bu da gelecekte çok daha fazla göreceğimiz anlamına geliyor. Bakalım bu proje nasıl bir başarıya ulaşacak ve etkileri neler olacak?

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Sony Xperia Z6’nın getirdiği değişmler.

Sony Xperia Z6’nın getirdiği değişmler.

15 Ocak 2016
100 Görüntülenme
Giriş ve Kayıt Sayfası

Giriş ve Kayıt Sayfası

22 Ekim 2016
133 Görüntülenme
Vakumla Kaporta Düzeltmenin Öncüsü Car Mos

Vakumla Kaporta Düzeltmenin Öncüsü Car Mos

10 Kasım 2016
108 Görüntülenme
Nöroteknoloji: Beyin Okuma Çağı Başlıyor

Nöroteknoloji: Beyin Okuma Çağı Başlıyor

8 Mayıs 2015
64 Görüntülenme