Evden Eve Nakliyat

Haraketli Giriş Sayfası Tasarımı

Giriş ve Kayıt Sayfası

JS İletişim Sayfası Formu Şablonu

Bootstrap Kayıt Formu Tasarımı

Physio Health: Y Combinator’a seçilen ‘kurumsal mobil sağlık platformu’

Girişimler 8 Mart 2016
71 Görüntülenme

‘Putting health into your company’s DNA!‘ (‘Şirketinizin DNA’sına sağlık işliyoruz!’) sloganıyla bugün lansmanını yapan (Product Hunt’ta destek olmak isterseniz) Physio Health için ‘kurumsal mobil sağlık platformu‘ desek yanlış olmaz.

Masa başı işlerin insanların sağlığını ciddi şekilde tehdit ettiğini savunan girişim, masa başı işlerin bir başka deyişle günümüz iş hayatının diyabet riskini yüzde 112, kalp ve damar hastalıkları riskini ise yüzde 147 arttırdığını söylüyor.

Physio Health’in paylaştığı ve insanı düşüncelere sürükleyen bir diğer istatistik ise son 10 yılda ABD’deki şirketlerin sağlık masraflarının yüzde 80 artmış olması. ABD’li şirketlerin sağlık programları için harcadığı rakam yıllık 30 milyar doları geçiyor ve bu programlara katılım oranıysa sadece yüzde 6’larda kalıyor-muş.

Physio Health adındaki girişimin bu konudaki çözümüyse gelir modelini kurumsal şirketlere dayandırdığı bir mobil platform oluşturmak ve masa başa iş yapan kişilerin daha sağlıklı bir yaşam sürmesini sağlamak. Physio Health’in oyunlaştırma ve ödül mekanizmalarını da işin içine kattığını söylemeye sanırım gerek yok. Özetle Physio Health ile şirketlerin her çalışanına adeta dijital bir sağlık koçu sunabildiğini ve uygulamanın çalışanlar için çeşitli egzersizler de önerdiğini ekleyelim.

Bu arada Physio Health platformu FitBit ve Jawbone gibi giyilebilinir teknoloji bileklikleriyle birlikte AppleHealth, Runkeeper ve Moves gibi sağlık alanında aktivite bilgisi saklayan platformlarla tamamen entegre olarak çalışabiliyor.

Physio Health, biri internet girişimleri diğeri de sağlık alanında uzman iki kardeş tarafından kurulmuş

Firdevs ve Melike Abacıoğlu kardeşler tarafından hayata geçirilen girişimin oldukça dikkat çekici bir hikayesi var. Stanford’da Kimya Mühendisliği okuyan Melike, uzun yıllar sağlık sektöründe çalışıyor. Özel sektördeki bu tecrübesinin üzerine Harvard’da MBA yaptığı sırada ‘büyük veri ile önleyici sağlık prensibleri‘ üzerine çalışırken aklına Physio Health fikri geliyor.

Melike ilk iş olarak konuyu yine Harvard’da MBA yapmış ve Avrupa’da bir yatırım fonunda teknoloji yatırımlarıyla ilgilenen kardeşi Firdevs’e açıyor. Ve iki kardeşin bir süre sonra Y Combinator‘a taşıyacakları girişimcilik hikayesi bu şekilde başlıyor.

Webrazzi okuyucularına özel olarak hemen şimdi uygulamayı deneyebilirsiniz

Y Combinator’ın 2016 kış dönemine kabul alan girişim, şu an hem ABD hem de Türkiye’de aktif olarak kullanılabiliyor. Büyük veri, mobil uygulama ve dijital sağlık gibi ilgi çekici ‘etiketlere’ sahip olan girişim ileride Health&Tech alanında adından söz ettirebilir.

Physio Health’in dilerseniz hemen şimdi Android veya iOS platformlardan yer alan mobil uygulamalarını inceleyebilir, ya da platformun web sitesi üzerinden detaylı bilgi alabilirsiniz. Uygulamaya kayıt olabilmek içinse ‘WEBRAZZI’ kodunu kullanabilirsiniz. Physio Health hakkında sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Ejderhaları Savaştırma Keyfi – Dragon Mania

Ejderhaları Savaştırma Keyfi – Dragon Mania

25 Nisan 2016
49 Görüntülenme
3D Altıgen Paylaş Butonları Tasarımı

3D Altıgen Paylaş Butonları Tasarımı

11 Kasım 2015
83 Görüntülenme
LG G5’in Türkiye tanıtım tarihi belli oldu

LG G5’in Türkiye tanıtım tarihi belli oldu

29 Şubat 2016
67 Görüntülenme
HTC One M9 Türkiye’de Satışa Sunuldu

HTC One M9 Türkiye’de Satışa Sunuldu

30 Mart 2015
77 Görüntülenme
WatchOS 2nin yeni beta sürümü yayınlandı

WatchOS 2nin yeni beta sürümü yayınlandı

22 Temmuz 2015
45 Görüntülenme
Minecraft’a Sanal Gerçeklik Geliyor!

Minecraft’a Sanal Gerçeklik Geliyor!

8 Mayıs 2016
66 Görüntülenme
Rocket Internet 1 milyar euroluk büyüme fonu kuruyor

Rocket Internet 1 milyar euroluk büyüme fonu kuruyor

15 Ağustos 2015
55 Görüntülenme