NASA açıkladı: Üçü yaşanabilir 7 yeni gezegen keşfedildi

Turkcell ve Yandex, Yerli Arama Motoru ‘Yaani’ İçin Ortak Oldular

Hindistan’da Yenilenmiş Galaxy Note 7 Satılacağı İddiaları Yalanlandı

Apple, merakla beklenen yeni kampüsü Apple Park’ı Nisan’da açıyor

PlanGrid: Türkiyede inşaat sektörünün ihtiyacı olan uygulamaPlanGrid: Türkiyede inşaat sektörünün ihtiyacı olan uygulama

Mobil 19 Kasım 2015
117 Görüntülenme

Türkiye’de inşaat/gayrimenkul sektörü agresif şekilde büyüyor ama aynı hızda bir dijital dönüşüm gördüğümü hatırlamıyorum. San Francisco merkezli Plangrid ise inşaat alanında kağıt işlerini rafa kaldırma hedefiyle dikkat çekici bir performans sergiliyor.

Tenaya Capital öncülüğünde aldığı 40 milyon dolarlık yatırım turuyla dikkatimizi çeken Plangrid, Sequoia Capital, Founders Fund, YC Continuity ve Northgate gibi bazı önemli yatırımcıları da arkasına almayı başarmış. Daha önce 18 milyon dolar yatırım alan girişim, temel olarak inşaat planlarının takibinin mobil uygulamalar üzerinden yapılabilmesini sağlıyor.

Detaylı proje çalışmalarının yapılabildiği ve iş süreçlerinin takip edilebildiği Plangrid’de paylaşılan tüm bilgilere web üzerinde de erişilebiliyor. Plangrid, inşaat işlerinin daha iyi takip edilebilmesini sağladığı gibi proje okumalarını kolaylaştırıyor. Bu da iş gücünün daha verimli bir şekilde kullanılabilmesi anlamına geliyor.

ube-nocookie.com/embed/cR-2i2qMMAc?rel=0&showinfo=0″ width=”800″ height=”450″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

300 bin inşaat projesinde kullanıldı

Şimdiye kadar 300 bin inşaat projesi ve 30 milyon ayrıntılı plan için kullanılan Plangrid’in satış ekibi ABD’de olsa da, gelişmiş her ülkeye satış yapmayı başarmış. Kısacası bu alanda küresel bir ihtiyacın söz konusu olduğunu ispatlıyor.

Bulut tabanlı girişim 2011’de ilk olarak iPad ile işe başlamış ve bugün 180 kişinin çalıştığı bir girişim haline gelmiş. Yeni yatırımla birlikte önümüzdeki yıl sonunda çalışan sayısının 300-350 olması hedefleniyor. Bir yandan teknolojik gelişmeleri ilerletmeye çalışan Plangrid ekibi bir yandan da inşaat sektörünü tanımaya ve eğitmeye çalışıyor.

Türkiye’de hızlı büyüyen inşaat sektörünün de en azından kendi alanındaki dijital dönüşüme katkı sağlamasını temenni ediyorum. Tabi böyle bir girişimin inşaat sektörümüzü daha da hızlandırmasından memnun olur muyuz, o da ayrı bir tartışma konusu.. :)

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Sahte Super Mario Run Tehlike Saçıyor

Sahte Super Mario Run Tehlike Saçıyor

20 Aralık 2016
218 Görüntülenme
Tablet Satışları Düşmeye Devam Ediyor

Tablet Satışları Düşmeye Devam Ediyor

5 Eylül 2016
428 Görüntülenme
Bunlar da var!
Android Açılış Ekranı Yapımı

Android Açılış Ekranı Yapımı

27 Ağustos 2016
576 Görüntülenme
5G Teknolojisi Kış Olimpiyatları’nda Denenecek

5G Teknolojisi Kış Olimpiyatları’nda Denenecek

2 Nisan 2015
128 Görüntülenme
Fok Balıkları Çok Yalnız [Video]

Fok Balıkları Çok Yalnız [Video]

25 Ekim 2015
186 Görüntülenme
Bulldozerlerin Transformers Filmini Aratmayan Savaşı

Bulldozerlerin Transformers Filmini Aratmayan Savaşı

20 Nisan 2016
137 Görüntülenme