Kaliteli Site Yaptırmak İçin Sadeceon Yeter!

Kurumsal Firma Scripti | Alkinoe

Kombi Bakım Servisi Scripti | Alkimedon

Tesisatçı Web Scripti | Alkestis

Pony Express: Google, Gmail Üzerinden Fatura Ödeme Özelliğini Getiriyor

Teknoloji Haberleri Çarşamba Mart 25th, 2015
753 Görüntülenme

Google, Gmail’i farklı alanlarda geliştirmeye devam ediyor. Bugün şirket içinden sızan bilgilere göre Gmail’e gelecek yeni özellikle kullanıcılar kayıtlı fatura bilgilerine ulaşıp ödemesiniservis üzerinden yapabilecekler.

Pony Express kod adlı projeyle Google “the future of paper mail” (‘kağıt maillerin geleceği’ olarak çevrilebilir) vizyonuyla Gmail’i geliştiriyor. Kullanıcılar Gmail üzerinde banka kartları, kredi kartları veya direk banka hesaplarını tanımlayarak fatura ödemelerini yapabilecekler. Fatura bilgisi ise yine Gmail’e kullanıcılar tarafından vatandaşlık numarası verilerek resmi olarak alınabilecek. Bu özellik sayesinde Google, fatura bilgisi sorgulamasını üçüncü parti araçlar yerine kendi içinde yapmış olacak. Faturaları direk olarak ödeyebilmenin yanında diğer kullanıcılarla da paylaşılabilecek.

2015’in son çeyreğinde hayata geçmesi planlanan yeni özellik Google’ın Gmail’i gelecekte nasıl fonksiyonlarla donatacağı hakkında ipucu verebilir. Bununla birlikte Google’ın Wallet üzerinde de yakın zamanda önemli yeni özellikler duyurması bekleniyor. Şirket daha öncesinde İngiltere’yi ön deneme ülkesi olarak seçerek Gmail üzerinden Google Wallet aracılığıylapara transferi yapılabilmesi özelliğini duyurmuştu. Fatura ödeme özelliğininilk olarak aktif olacağıülkelerin ise ABD ve İngiltere olduğunu söyleyebiliriz.

Webrazzi

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Benzer İçerikler