Arçelik Güvenilir Servis Hizmetleri

Arçelik Buzdolabı Servisi

WordPress Eklentiye ait Klasör Dizin Adresi Öğrenebileceğiniz Kodlar

PS PLAYER

Quotle, kitap alıntıları için metin tanıyan görsel ağ uygulaması

Mobil 27 Ekim 2015
134 Görüntülenme

Doğrusuyla yanlışıyla alıntılar sosyal ağlarda en çok paylaşılan metinler arasında. Web’de sadece alıntılara adanmış onlarca sayfa var, dünyanın en büyük okur kitlelerinden birine sahip olan Goodreads’de milyonlarca alıntı paylaşılıyor. Bu yoğun ve sürekli ilgiden yola çıkan Quotle, alıntılar için Instagram uygulaması olarak tanınıyor.

Bir sosyal ağ gibi kurgulanan Quotle’a yapılan Instagram yakıştırmasının bir diğer nedeni de paylaşmak istediğiniz alıntıları düzenleyebileceğiniz şablonlar sunması. Bu şekilde yayın akışınızı okuması keyifli hale getiren uygulama, alıntıların diğer sosyal ağlarda görünürlük ve paylaşım şansını arttırıyor.

Quotle’ın öne çıkan özelliğiyse metin tanıyor olması. Okuduğunuz bir kitapta paylaşmak istediğiniz alıntıyı yazarak paylaşabil eceğiniz gibi doğrudan akıllı telefonunuzun kamerasını kullanarak alıntılamanız da bu yolla mümkün hale geliyor. Yapmanız gereken, sayfayı Quotle’a göstermek, fotoğrafını çekmek ve paylaşmak istemediğiniz bölümleri kesip ayıklamak.

illus-CP

Çekilen görseli metine çeviren uygulama, İngilizce metinlerde iyi iş çıkarsa da, Türkçe karakterler konusunda sorun yaşayabiliyorsunuz. Ancak uzun bir metin paylaşacaksanız, tek tek elde yazmak yerine, birkaç düzeltmeyle işlemi tamamlamanız mümkün. Özellik, Quotle’ı kitap okurken altını çizdiklerini tek bir yerde toplamak isteyenlerin de işine yarayabilecek bir uygulama haline getiriyor.

Dijital fotoğrafların Instagram öncesinde online olma yolculuğuyla kıyaslandığında alıntıların da benzer bir yol izlediğini söyleyebiliriz. Quotle, bu nedenle Instagram’ın fotoğraflara yaptığını, kitap alıntılarına yapabilecek bir uygulama olabilir. İncelemek isterseniz iOS için yayınlanan uygulamasını bağlantıyı izleyerek indirebilirsiniz. Android uygulaması ise yakında geliyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
LG G5 Tasarım Detayları Sızdı!

LG G5 Tasarım Detayları Sızdı!

19 Ocak 2016
134 Görüntülenme
Basit Menü Tasarımı

Basit Menü Tasarımı

20 Kasım 2016
124 Görüntülenme
Apple Watch Hırsızlığa Karşı Savunmasız

Apple Watch Hırsızlığa Karşı Savunmasız

14 Mayıs 2015
119 Görüntülenme
En Güzel Friv Oyunları!

En Güzel Friv Oyunları!

31 Mart 2016
125 Görüntülenme