Turkcell ve Yandex, Yerli Arama Motoru ‘Yaani’ İçin Ortak Oldular

Hindistan’da Yenilenmiş Galaxy Note 7 Satılacağı İddiaları Yalanlandı

Apple, merakla beklenen yeni kampüsü Apple Park’ı Nisan’da açıyor

Microsoft, Windows 10’un ikinci büyük güncellemesinin de 2017 yılında geleceğini doğruladı

Quotle, kitap alıntıları için metin tanıyan görsel ağ uygulaması

Mobil 27 Ekim 2015
157 Görüntülenme

Doğrusuyla yanlışıyla alıntılar sosyal ağlarda en çok paylaşılan metinler arasında. Web’de sadece alıntılara adanmış onlarca sayfa var, dünyanın en büyük okur kitlelerinden birine sahip olan Goodreads’de milyonlarca alıntı paylaşılıyor. Bu yoğun ve sürekli ilgiden yola çıkan Quotle, alıntılar için Instagram uygulaması olarak tanınıyor.

Bir sosyal ağ gibi kurgulanan Quotle’a yapılan Instagram yakıştırmasının bir diğer nedeni de paylaşmak istediğiniz alıntıları düzenleyebileceğiniz şablonlar sunması. Bu şekilde yayın akışınızı okuması keyifli hale getiren uygulama, alıntıların diğer sosyal ağlarda görünürlük ve paylaşım şansını arttırıyor.

Quotle’ın öne çıkan özelliğiyse metin tanıyor olması. Okuduğunuz bir kitapta paylaşmak istediğiniz alıntıyı yazarak paylaşabil eceğiniz gibi doğrudan akıllı telefonunuzun kamerasını kullanarak alıntılamanız da bu yolla mümkün hale geliyor. Yapmanız gereken, sayfayı Quotle’a göstermek, fotoğrafını çekmek ve paylaşmak istemediğiniz bölümleri kesip ayıklamak.

illus-CP

Çekilen görseli metine çeviren uygulama, İngilizce metinlerde iyi iş çıkarsa da, Türkçe karakterler konusunda sorun yaşayabiliyorsunuz. Ancak uzun bir metin paylaşacaksanız, tek tek elde yazmak yerine, birkaç düzeltmeyle işlemi tamamlamanız mümkün. Özellik, Quotle’ı kitap okurken altını çizdiklerini tek bir yerde toplamak isteyenlerin de işine yarayabilecek bir uygulama haline getiriyor.

Dijital fotoğrafların Instagram öncesinde online olma yolculuğuyla kıyaslandığında alıntıların da benzer bir yol izlediğini söyleyebiliriz. Quotle, bu nedenle Instagram’ın fotoğraflara yaptığını, kitap alıntılarına yapabilecek bir uygulama olabilir. İncelemek isterseniz iOS için yayınlanan uygulamasını bağlantıyı izleyerek indirebilirsiniz. Android uygulaması ise yakında geliyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Vine Windows Phone uygulaması nihayet güncellendi

Vine Windows Phone uygulaması nihayet güncellendi

5 Nisan 2015
170 Görüntülenme
PayPal’ın Lisans Başvurusu Neden Reddedildi?

PayPal’ın Lisans Başvurusu Neden Reddedildi?

4 Haziran 2016
192 Görüntülenme
Galaxy S7’nin Batman v Superman versiyonu gelecek

Galaxy S7’nin Batman v Superman versiyonu gelecek

16 Şubat 2016
157 Görüntülenme
Levent Işıktekin Project

Levent Işıktekin Project

25 Nisan 2016
164 Görüntülenme
Google’dan TV Ekranında Kişiye Özel Reklam

Google’dan TV Ekranında Kişiye Özel Reklam

28 Mart 2015
176 Görüntülenme