Evden Eve Nakliyat

Bill Gates’e Ait 11 Anlamlı Söz

Teknolojinin Zararlarını Biliyor musunuz ?

Steve Jobs’tan 13 İlham Verici Söz

Ülkelere Ait Sloganlar | Video 1

Raklet: Dernek, vakıf ve STK’lar için SaaS bir iletişim yönetim platformu

Girişimler 21 Ocak 2016
126 Görüntülenme

Dernek, vakıf ve STK’ların (Sivil Toplum Kuruluşu) üye bilgilerini tek bir çatı altında saklayabilecekleri bir iletişim yönetim platformu olan Raklet, SaaS olarak hizmet veriyor.

Gönen Eren ve Gerçek Karakuş tarafından yaklaşık olarak 2 ay önce kurulan girişim şimdiden 50’den fazla kuruluş tarafından kullanılıp 100 binin üzerinde üye bilgisi saklıyor.

Kurumların iletişimde oldukları kişi bilgilerini kategorisel olarak saklayabildikleri Raklet üzerinde aidat ve bağış ödemelerini toplamak da mümkün. Bunun dışında kurumlara etkinlik oluşturup bunları platform üzerinden paylaşma imkanı sunan Raklet; toplu sms ya da e-posta gönderimi ya da bağış kampanyaları düzenlenmesi gibi çok sayıda ek özelliği sahip.

Girişimi kullanan 50 kuruluştan bazıları yer vermek gerekirse Saint Joseph Mezunlar Derneği, Oy ve Ötesi, Oyunder ve Galatasaraylılar Cemiyeti’ni sayabiliriz. Bu arada şimdilik kendi özsermayesiyle yola devam eden Raklet’in Inovent ve Girişim Fabrikası destekli olduğunu da belirtelim.

Raklet’in kuruluş hikayesi gerçek bir ihtiyaca dayanıyor

Raklet’in kuruluş hikayesi de aslında gerçek bir ihtiyaca dayanıyor. Yaklaşık olarak 1 sene önce Galatasaray Üniversitesi Mezunlar Derneği’nin gelirlerini arttırmak ve mezunlarla olan ilişkileri kuvvetlendirmek için kolları sıvayan kurucu ortaklar bir türlü aradıkları gibi bir yazılım çözümü bulamamışlar. Sonrasında öncelikle kendi ihtiyaçlarına cevap vermek üzere bir ürün geliştirmişler ve ardından da Raklet doğmuş. Bu arada Galatasaray Üniversitesi Mezunlar Derneği’nin 1 yıl içinde gelirlerini üçe katladığı bilgisini de ekleyelim.

Kurucu ortaklara göre Raklet’in Türkiye pazarında ciddi bir rakibi (excel ve POS makinaları hariç) bulunmuyor. Girişimin gelir modeli ise tahmin edebileceğiniz gibi kuruluşlardan aldığı aylık ücretler üzerine kurulu.

Hem kısa sürede sahip olduğu referanslar ve rakamlarlar dikkat çeken girişim, hem de büyük bir pazara hitap etmesiyle öne çıkıyor. Raklet ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz. Son olarak STK, dernek ve vakıfların Raklet’i 45 gün süreyle -ve kredi kartı bilgisi vermeden- ücretsiz olarak deneyebileceklerini de ekleyelim.

Etiketler: , ,
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
5 Yaşındaki Minik Baterist [Video]

5 Yaşındaki Minik Baterist [Video]

23 Kasım 2015
55 Görüntülenme
Apple yeni iPhoneları 9 Eylülde mi tanıtacak?

Apple yeni iPhoneları 9 Eylülde mi tanıtacak?

8 Ağustos 2015
72 Görüntülenme
Şekilden Şekle Giren İlginç Sandalye [Video]

Şekilden Şekle Giren İlginç Sandalye [Video]

4 Aralık 2015
92 Görüntülenme
Zahmetsiz Dalgalı Saçlara Ulaşmak

Zahmetsiz Dalgalı Saçlara Ulaşmak

9 Eylül 2016
186 Görüntülenme