Evden Eve Nakliyat

90’lı Yılların En Popüler 7 Oyunu

Milli Takımların Sloganları

PHP ile Twitter API Kullanarak Tweet Atma

Kağıt Poşet İle Farkınız Olsun!

Restoran rezervasyon uygulaması Reserve, 5’inci satın almasında Dash’i bünyesine kattı

Girişimler 5 Nisan 2016
87 Görüntülenme

Kapıya teslim yeme-içme girişimleri hızla büyürken restoran rezervasyonuna odaklanan girişimlerin boş durduğu da söylenemez. Bu alandaki uygulamalardan biri olan Reserve.com, hem yeni bir yatırım aldığını hem de ödeme sistemleri girişimi Dash’ı satın aldığını duyurdu.

Daha önce Caerus Ventures, Great Oaks Venture Capital ve New York Angels tarafından 7 milyon dolar alan Reserve.com’un yeni ‘stratejik’ yatırımı Diageo Technology Ventures‘dan gelmiş. Yatırım tutarı açıklanmıyor ama stratejik sıfatını bizzat Reserve’nin kullandığını paylaşalım. Zira DTV, Johnnie Walker, Smirnoff ve Guinness gibi ünlü içki markalarının çatı şirketi olan Diageo’nun alt şirketi olarak yatırımlar yapıyor.

Bu satın alma Reserve’nin Micros ve Aloha gibi satış noktası sistemleriyle entegre çalışmasını ve daha akıcı bir ödeme deneyimi sunmasını sağlayacak. Belki de en önemlisi Reserve, Dash sayesinde daha fazla işlem verisine sahip olacak. Bununla beraber de Reserve kullanıcılarına daha başarılı yemek önerileri yapılabilecek.

Reserve’nin bu alanda isabetli ve erken satın almaların yapmanın önemine inandığını söylemek sanırım yanlış olmaz. Çünkü New York merkezli şirket Dash satın almasıyla 5. satın almasını gerçekleştirmiş. Bunlardan üçü de New York merkezli restoran teknolojileri girişimleri imiş.

Bu yatırımın ve satın almanın hem yeme-içme hem de ödeme sistemleri dikeyinde önemli olduğunu belirtmek gerek. Türkiye’de de bu alanda küçük satın almaların gerçekleşmesi gerektiğini söyleyebilirdim fakat pazarda satın alınacak yeni girişimler var mı? sorusunu da cevaplayabilmem gerekirdi…

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Ortadan Kaybolan Araba [Video]

Ortadan Kaybolan Araba [Video]

17 Kasım 2015
83 Görüntülenme
Havuz Ve Malzeme Listesi

Havuz Ve Malzeme Listesi

4 Aralık 2016
38 Görüntülenme
Hapşıran Tavuk [Video]

Hapşıran Tavuk [Video]

6 Şubat 2016
85 Görüntülenme
Bilimle İlgili Düşündürücü 5 Söz

Bilimle İlgili Düşündürücü 5 Söz

13 Mart 2015
79 Görüntülenme