Filtreli Arama Sistemi Yapımı

Popup Resim Galeri Modülü Yapımı

Resimleri Popup Pencerede Gösterme

HTML & CSS ile Popup Pencere Yapımı

Sahte Telefon Dolandırıcılığında Yeni Yöntem!

Mobil 18 Haziran 2016
83 Görüntülenme

Özellikle inceleme videolarımız ile akıllarını aldığımız sahte telefonlar maalesef bilinçsiz tüketicilerin canını yakmaya hala devam ediyor.

İnsanlar hala bu tuzağa düştüğü için de sahte telefon satışı yapan dolandırıcılar yöntemlerini biraz daha geliştiriyor. Bu haberimizdeki yöntem de bu ‘gelişmiş’ yöntemlerden biri. İnternetten kapıda ödeme seçeneği ile bir iPhone sipariş eden kişi, telefon geldiğinde en doğal hakkı olan cihazı kapıda inceleme işlemini yapmış.

Cihazı açan vatandaşın karşısına ise ‘düşük batarya’ ibaresi çıkmış; o da ”bir sıkıntı yoktur herhalde” deyip ödemeyi yapmış. Fakat sonrasında cihazını şarja takan ve telefonu açmak isteyen kullanıcı, yeni bir tür dolandırıcılığa kurban gittiği ancak o zaman anlamış.

Bu yeni tür dolandırıcılıkta, kullanıcı telefonu ilk açtığında olayı anlamasın diye çıkan ‘düşük batarya’ ekranı aslında plastik bir kısım. Bu kısmın arkasına ise led görevi gören parlak bir plaka yerleştirilmiş. Yani düşük batarya yazısının arkasnda led panel bu yazıyı aydınlatıyor, kullanıcı da yazının sahte olduğunu anlamıyor.

Bunların dışında telefonun içinde de gerekli ağırlığı oluşturması için -muhtemelen- demir bir plaka ve led kısmın yanması için gerekli devre sistemi mevcut.

Biz elimizden geldiğince sizleri uyarıyoruz ancak yine de tekrarlayalım; güvenmediğiniz sitelerden, ya da ‘ikinci el ucuz olur’ diye tanımadığınız satıcılardan, saçma sapan televizyon kanallarından telefon almayın. Yoksa bu tarz dolandırıcılık haberleri daha çok gireriz…
5 Türk Yapımı Telefon videomuzu izlemek ve anketimize katılmak için buraya tıklayın! Etiketler : #sahte iphone

Etiketler:
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Samsung Galaxy S6 paramparça

Samsung Galaxy S6 paramparça

5 Nisan 2015
90 Görüntülenme
Vivo X5Pro İris(Retina) tarayıcısı ile geliyor!

Vivo X5Pro İris(Retina) tarayıcısı ile geliyor!

29 Nisan 2015
79 Görüntülenme
WordPress Taxonomy Oluşturma ve Görüntüleme

WordPress Taxonomy Oluşturma ve Görüntüleme

2 Kasım 2015
321 Görüntülenme
Film indir – Limitsizdayi.org

Film indir – Limitsizdayi.org

21 Mart 2016
153 Görüntülenme
Çift SIM kartlı Galaxy S6 Duos geliyor!

Çift SIM kartlı Galaxy S6 Duos geliyor!

23 Mart 2015
64 Görüntülenme