Popup Resim Galeri Modülü Yapımı

Resimleri Popup Pencerede Gösterme

HTML & CSS ile Popup Pencere Yapımı

CSS ile Oluşturulmuş Takvim Şablonu

Samsung, anne ile bebeğini yakınlaştırıyor

Mobil 2 Mayıs 2016
72 Görüntülenme
Erken doğum ile annesinin kalbinin dibinden ayrılmak zorunda kalan bebekler için Samsung ’un müjdeli haberleri var. Bebekler artık anne karnındaymış gibi kalp sesini dinleyebilecek.

Hamilelik süresince bebeğin sürekli annenin kalp atışlarını dinlemesi, rahatlatmanın yanında sağlıklı bir beyin gelişimi için de çok önemli. Uzmanlar, anne karnındaki 40 haftalık sürenin, bu gelişim için olması gereken süre olduğunu ifade ediyor. Doğum sonrası da emzirme gibi faaliyetlerle, bebek kalp atışlarına yakın olmaya devam ediyor.

 

Bebekler, anne karnındaki 24 haftası tamamlandığında işitmeye başlar. FORTY haftaya kadar da annenin kalp atışlarını dinler. Bu bakımdan erken doğmuş bebeklerde dil ve dikkat gelişiminde downside riskleri ortaya çıkar. Samsung, bu bakımdan erken doğmuş bebeklerin de kalp atışlarını dinlemesini istiyor.

 

Ayrıca Bkz.Rafadan Tayfa artık mobilde

Voice of Life adındaki proje, annenin kalp atışlarını kaydediyor ve yüksek frekanslardan arınmış bir şekilde bebeğe dinletiyor. Bu sayede, anne karnındaki ortam simüle edilmiş oluyor. Özellikle kuvözde tutulmak zorunda olan bebekler için oldukça yararlı bir proje. Ayrıca tüm yenidoğanlar için de kullanılabiliyor.

 

Samsung, sağlık sektörünün pek çok uzman ismiyle bu projeyi geliştiriyor. Voice of Existence uygulaması halen geliştirme sürecinde ve web olarak hangi tarihte kullanıma sunulacak veya hastanelerle işbirliği yapılacak mı şimdilik bilinmiyor. 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Twitter arşivindeki tüm tweetleri şirketlere açtı

Twitter arşivindeki tüm tweetleri şirketlere açtı

13 Ağustos 2015
80 Görüntülenme
​HTC One M10, Gümbür Gümbür Geliyor!

​HTC One M10, Gümbür Gümbür Geliyor!

22 Ocak 2016
83 Görüntülenme
iPhone İçin İlk Çeyrek Beklentisi Yüksek

iPhone İçin İlk Çeyrek Beklentisi Yüksek

10 Mart 2015
53 Görüntülenme
Ödeme Formu Tasarımı

Ödeme Formu Tasarımı

31 Ekim 2016
96 Görüntülenme