Eklenti için Admin Panelinde Menü ve Alt Menüler Oluşturma | Eklenti Kodlama

Eklenti Tanımlama Yazar Adı, Eklenti Adı, Versiyon Bilgisi | Eklenti Kodlama

Periscope İndirme Bağlantısı ve Uygulama Hakkında Detaylı Bilgi

Ucuza Uçmanın Keyfini Sürün

Samsung, anne ile bebeğini yakınlaştırıyor

Mobil 2 Mayıs 2016
125 Görüntülenme
Erken doğum ile annesinin kalbinin dibinden ayrılmak zorunda kalan bebekler için Samsung ’un müjdeli haberleri var. Bebekler artık anne karnındaymış gibi kalp sesini dinleyebilecek.

Hamilelik süresince bebeğin sürekli annenin kalp atışlarını dinlemesi, rahatlatmanın yanında sağlıklı bir beyin gelişimi için de çok önemli. Uzmanlar, anne karnındaki 40 haftalık sürenin, bu gelişim için olması gereken süre olduğunu ifade ediyor. Doğum sonrası da emzirme gibi faaliyetlerle, bebek kalp atışlarına yakın olmaya devam ediyor.

 

Bebekler, anne karnındaki 24 haftası tamamlandığında işitmeye başlar. FORTY haftaya kadar da annenin kalp atışlarını dinler. Bu bakımdan erken doğmuş bebeklerde dil ve dikkat gelişiminde downside riskleri ortaya çıkar. Samsung, bu bakımdan erken doğmuş bebeklerin de kalp atışlarını dinlemesini istiyor.

 

Ayrıca Bkz.Rafadan Tayfa artık mobilde

Voice of Life adındaki proje, annenin kalp atışlarını kaydediyor ve yüksek frekanslardan arınmış bir şekilde bebeğe dinletiyor. Bu sayede, anne karnındaki ortam simüle edilmiş oluyor. Özellikle kuvözde tutulmak zorunda olan bebekler için oldukça yararlı bir proje. Ayrıca tüm yenidoğanlar için de kullanılabiliyor.

 

Samsung, sağlık sektörünün pek çok uzman ismiyle bu projeyi geliştiriyor. Voice of Existence uygulaması halen geliştirme sürecinde ve web olarak hangi tarihte kullanıma sunulacak veya hastanelerle işbirliği yapılacak mı şimdilik bilinmiyor. 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
ZTE Nubia Prague S Duyuruldu!

ZTE Nubia Prague S Duyuruldu!

18 Ocak 2016
183 Görüntülenme
Yeni James Bonddan İlk Fragman

Yeni James Bonddan İlk Fragman

23 Temmuz 2015
142 Görüntülenme
Legolardan Yapılmış Alev Silahı [Video]

Legolardan Yapılmış Alev Silahı [Video]

13 Aralık 2015
197 Görüntülenme