Cami Halısı Avrupada Lider Firma Gülseven Halı

Arçelik Güvenilir Servis Hizmetleri

Arçelik Buzdolabı Servisi

WordPress Eklentiye ait Klasör Dizin Adresi Öğrenebileceğiniz Kodlar

Samsung, anne ile bebeğini yakınlaştırıyor

Mobil 2 Mayıs 2016
108 Görüntülenme
Erken doğum ile annesinin kalbinin dibinden ayrılmak zorunda kalan bebekler için Samsung ’un müjdeli haberleri var. Bebekler artık anne karnındaymış gibi kalp sesini dinleyebilecek.

Hamilelik süresince bebeğin sürekli annenin kalp atışlarını dinlemesi, rahatlatmanın yanında sağlıklı bir beyin gelişimi için de çok önemli. Uzmanlar, anne karnındaki 40 haftalık sürenin, bu gelişim için olması gereken süre olduğunu ifade ediyor. Doğum sonrası da emzirme gibi faaliyetlerle, bebek kalp atışlarına yakın olmaya devam ediyor.

 

Bebekler, anne karnındaki 24 haftası tamamlandığında işitmeye başlar. FORTY haftaya kadar da annenin kalp atışlarını dinler. Bu bakımdan erken doğmuş bebeklerde dil ve dikkat gelişiminde downside riskleri ortaya çıkar. Samsung, bu bakımdan erken doğmuş bebeklerin de kalp atışlarını dinlemesini istiyor.

 

Ayrıca Bkz.Rafadan Tayfa artık mobilde

Voice of Life adındaki proje, annenin kalp atışlarını kaydediyor ve yüksek frekanslardan arınmış bir şekilde bebeğe dinletiyor. Bu sayede, anne karnındaki ortam simüle edilmiş oluyor. Özellikle kuvözde tutulmak zorunda olan bebekler için oldukça yararlı bir proje. Ayrıca tüm yenidoğanlar için de kullanılabiliyor.

 

Samsung, sağlık sektörünün pek çok uzman ismiyle bu projeyi geliştiriyor. Voice of Existence uygulaması halen geliştirme sürecinde ve web olarak hangi tarihte kullanıma sunulacak veya hastanelerle işbirliği yapılacak mı şimdilik bilinmiyor. 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Xbox 360 Efsanesi Bitti

Xbox 360 Efsanesi Bitti

21 Nisan 2016
114 Görüntülenme
OnePlus’ın Yeni Telefonu 6 Ay İçinde Piyasada

OnePlus’ın Yeni Telefonu 6 Ay İçinde Piyasada

12 Mart 2015
92 Görüntülenme
Android’de Location Kullanarak Yer Tespit Etme

Android’de Location Kullanarak Yer Tespit Etme

8 Eylül 2016
651 Görüntülenme
Apple, WWDC 2015 etkinliğinde neler tanıtacak?

Apple, WWDC 2015 etkinliğinde neler tanıtacak?

5 Haziran 2015
99 Görüntülenme