Türkiye Drone Ligi başlıyor

Artık Youtube’un da okulu var

Youtube Videolarını Arkadaşlarınızla Birlikte Canlı İzleyin!

28. Yılını Kutlayan WWW.’nin Yaratıcısından Ciddi Uyarı!

Samsung, Apple’ın “Live Photos” Özelliğini Vivid Photos Adıyla Galaxy S7’ye Getiriyor!

Mobil 15 Ocak 2016
205 Görüntülenme

Samsung‘un Galaxy S7 modeli çok büyük ihtimalle Mobil Dünya Kongresi‘nde karşımıza çıkacak. Yeni özellikler sunacak telefon hakkında şimdiye kadar ortaya çıkan detayları Efsane mi, Kestane mi? konseptimizde burada ele aşmıştık. Şimdi yepyeni bir özelliği ortaya çıkan Galaxy S7’de iPhone 6S’te gördüğümüz “Live Photos“, yani Canlı Fotoğraflar özelliği bulunacağı söyleniyor.

Vivid Photos adıyla yine Canlı Fotoğraflar anlamına gelen farklı bir İngilizce kelimeyi kullanacak Samsung’un bu hamlesi aslında yabancı değil. Sonuçta her sektörde olduğu gibi bir yeniliği getiren firmanın bu özelliği sevilirse diğer firmalar da uygulayabiliyor.

Ancak birçok kişinin kaçırdığı bir detayı da hatırlatayım; şu anda özellikle Apple ile Samsung arasındaki çekişme sebebiyle bu hamle Apple severler tarafından “Samsung yine bizi taklit etmeye devam ediyor” algısı yaratabilir. Ancak canlı fotoğraflar özelliğini ilk olarak taa HTC One’da görmüştük. HTC Zoe adıyla tanıtılan bu özellik nedense HTC yapınca pek ilgi görmedi fakat iPhone 6S ile Apple’ın sunumu sonrası aranan ve istenilen bir özellik haline geldi. Tabii Samsung’un bunu Galaxy S7’ye uygulama nedeni elbette iPhone’dan geri kalmamak olduğu da açık. Buna itiraz edemeyiz. (Adından bile belli yani)

Şu ana kadar Vivid Photos’un çalışma prensibinin HTC Zoe ve Apple’ın Live Photos gibi olacağı açık bir şekilde belli oluyor. Ancak Samsung bir de Facebook ve Twitter gibi sosyal medya paylaşımlarında bu canlı fotoğrafları GIF olarak paylaşma özelliği de kullanacağı ortaya çıkmış. Yani hoşunuza giden canlı fotoğrafı sadece telefonunuzdan görebilmek yerine GIF olarak herkese gösterme şansınız da bulunacak.

Teknik özellik detaylarını ve diğer tüm beklentileri buradan görebileceğiniz Galaxy S7, bakalım iPhone 7 ile satış yarışında neler yapcak hep beraber göreceğiz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Renk Değiştiren Pasta [Video]

Renk Değiştiren Pasta [Video]

31 Aralık 2015
232 Görüntülenme
Yemek Yerine Ablasını Yiyen Çocuk [Video]

Yemek Yerine Ablasını Yiyen Çocuk [Video]

2 Aralık 2015
256 Görüntülenme
3 Boyutlu Yazıcı Bayisi Olma Fırsatı

3 Boyutlu Yazıcı Bayisi Olma Fırsatı

15 Mart 2015
200 Görüntülenme
Galaxy S6’nın donanım bileşenleri açıklandı

Galaxy S6’nın donanım bileşenleri açıklandı

4 Nisan 2015
171 Görüntülenme
Araba Nasıl Park Edilir?

Araba Nasıl Park Edilir?

28 Mart 2016
216 Görüntülenme