HTC U11 Android O güncellemesini Kasım Ayında Alacak

iPhone 8 Talebi Azaldığı için Apple Üretimi Azaltıyor

Nokia 8, 6GB RAM ile Almanya’ya Gelecek

LG V30, Çizilmeye, Bükmeye ve Yanık Testleri – Video

Samsung iki yeni kamera sensörü getiriyor

Donanım Haberleri Çarşamba Ekim 11th, 2017
79 Görüntülenme

Samsung’un ISOCELL kamera sensörü markası, biri Hızlı kategorisinde ve biri İnce kategoride olmak üzere iki yeni eklentiye sahip. İlki, ince telefonlarda dahi kamera darbesini ortadan kaldıracak olan Samsung’un 12MP Çift Piksel sensörünün daha küçük bir versiyonudur. İkincisi ise benzer şekilde küçük piksellerini telafi etmek için piksel binning kullanıyor.

ISOCELL Fast 2L9 1.28μm pikselli 12MP sensördür (S8 fotoğraf makinesinde 1.4μm pikselden aşağıya doğru). Marka hızlı, yüksek hassasiyetli otofokus için Dual Pikselleri (her piksele iki foto diyot) kullanıyor.

ISOCELL Slim 2X7, 24MP’lik bir sensördür ve hassas olması için 1μm’den küçük pikselleri (0,9μm) kullanan ilk cihazdır. Karanlıkta, ışık hassasiyetini artırmak için dört komşu pikseli birleştirir (Samsung, bu Tetracell’i çağırır). ISOCELL sensörünün Derin Açma İzolasyonu, geliştirilmiş dinamik aralığı ve renk karışma olasılığı azaltmayı garanti eder.

Her iki sensör de ince telefonlara sığacak şekilde tasarlanmış olup, kamera sarmalları bulunmamaktadır. Hem ana kameralar hem de selfie kameralar olarak kullanılacaklar, ancak bu sensörleri kullanan ilk telefonların ne zaman piyasaya çıkacakları belli değil. Samsung, alt 1μm pikselli sensörleri daha da geliştirmeyi düşündüğünü belirtti.

Bu haber ingilizceden çevrilmiştir. Bazı cümle düşüklükleri olabilir.
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Benzer İçerikler