Eklenti için Admin Panelinde Menü ve Alt Menüler Oluşturma | Eklenti Kodlama

Eklenti Tanımlama Yazar Adı, Eklenti Adı, Versiyon Bilgisi | Eklenti Kodlama

Periscope İndirme Bağlantısı ve Uygulama Hakkında Detaylı Bilgi

Ucuza Uçmanın Keyfini Sürün

Samsung, iPhone 6S Plus nedeniyle Galaxy Note 5’i daha erken duyurabilir

Teknoloji Haberleri 18 Mayıs 2015
150 Görüntülenme

Galaxy Note serisiyle büyük ekranlı telefonlar kategorisini yıllardır domine eden Samsung, geçen yıl tanıtılan iPhone 6 Plus ile ilk defa ciddi bir rakiple karşılaştı. 5.5-inçlik ekranıyla birçok Android kullanıcını iOS tarafına çekmeyi başaran iPhone 6 Plus’ın Galaxy Note 4 satışlarını baltaladığı bir gerçek.

Galaxy S6 ve S6 Edge modelleriyle tasarım, malzeme kalitesi ve arayüze büyük oranda çeki düzen veren Samsung bu hamlenin meyvelerini toplamaya başladı. İddiaya göre şirket Galaxy Note 5 için de farklı bir hamle geliştiriyor.

Güney Kore’de yayınlanan yeni bir rapora göre Samsung, Galaxy Note 5’i temmuz ayında duyurabilir. Şirketin tanıtım tarihini erkene almasının bir numaralı nedeni ise iPhone 6S Plus gösteriliyor. Galaxy Note 4 geçen yıl 4 Eylül’de, iPhone 6 Plus 10 Eylül’de tanıtıldı. Telefonların yakın dönemde tanıtılması özellikle Galaxy Note 4 satın almak isteyen kullanıcıların kafalarını karıştırdı. Nihayetinde Samsung büyük ekranlı iPhone’a daha fazla kullanıcı kaptırmamak için Galaxy Note 5’i beklenenden iki ay önce tanıtması muhtemel görünüyor.

Apple’a karşı düşünülen stratejik hamlenin gerçekleşebilmesi için Samsung mühendislerinin ve tedarikçi firmaların ellerini çabuk tutması gerekecek. Yine raporda yer alan bilgilere göre Samsung Galaxy Note 5’in tasarım ve teknik özelliklerini tamamlamış durumda ve hatta şirket telefonu birçok küresel ortağına sergiledi bile. Haziran ortasında prototip aşaması bitirilecek Galaxy Note 5 için temmuz sonu itibariyle ise ön siparişler alınmaya başlayacak.

Güney Kore medyasına göre Galaxy Note 5 (7.9mm) Galaxy Note 4’ten (8.5mm) daha ince bir kasaya sahip olacak. Galaxy S6 gibi metal ve camdan yüzeyden oluşması beklenen Galaxy Note 5’in Ultra HD ve 2K çözünürlüklü sürümleri test ediliyor. Ekran boyutunun ise 5.89-inç olacağı gelen haberler arasında. Nihai sürümde hangi ekran kullanılır bilinmez ama işlemci tarafında Exynos 7422’nin yer alacağı iddiaları her geçen gün güçleniyor.

Galaxy Note 5’e 4.100mAh kapasiteli bir pilin eşlik edeceği konuşuluyor fakat Galaxy Note 4’te yer alan 3.220 mAh kapasiteli pil ve Galaxy Note 5’in daha ince bir kasaya sahip olacağı iddiası göz önüne alındığında, Samsung’un pil miktarını bu derece artırması pek de gerçekçi görünmüyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Apple News bütün yayıncılara açıldı

Apple News bütün yayıncılara açıldı

17 Mart 2016
126 Görüntülenme
Site Analiz Scripti

Site Analiz Scripti

19 Mayıs 2015
416 Görüntülenme
Türk Telekom’un rekorları

Türk Telekom’un rekorları

2 Mayıs 2016
139 Görüntülenme
Lebron James Kadını Hastanelik Etti [Video]

Lebron James Kadını Hastanelik Etti [Video]

19 Aralık 2015
138 Görüntülenme
Bulldozerlerin Transformers Filmini Aratmayan Savaş

Bulldozerlerin Transformers Filmini Aratmayan Savaş

19 Nisan 2016
132 Görüntülenme
PHP’de PDO ile Veritabanından Tek Veri Çekme

PHP’de PDO ile Veritabanından Tek Veri Çekme

4 Ekim 2016
542 Görüntülenme