Samsung’un üst düzey telefon satışları %29’a düştü

Android 8.0 ile gelen 20 yenilik – Bölüm 1

Android 8.0 ile gelen 20 yenilik – Bölüm 2

LG G6 günlük 50 bin adet üretiliyor, güvenlik ilk sırada

Samsung’dan Sizi Hayalinizdeki Vücuda Kavuşturacak Ürün: IOFIT

Teknoloji Haberleri 16 Şubat 2016
196 Görüntülenme

22 Şubat tarihinde Barselona’da gerçekleşecek Mobil Dünya Kongresi (MWC) 2016’ya artık sayılı günler kaldı. Etkinlikte birçok üreticinin mobil ve giyilebilir cihazlarını tanıtması bekleniyor. Fuarın açılış gününden bir gün önce “Unpacked” adlı özel etkinliğini gerçekleştirecek olan Samsung, yeni amiral gemisi akıllı telefonları ile ziyaretçilerin karşısında olacak. Galaxy S7 ailesini tanıtacak olan Samsung‘un yanı sıra LG‘nin de organizasyonda yeni nesil amiral gemisi G5‘i tanıtması bekleniyor.

Üst sınıf akıllı telefonların geçit töreni gibi olacak MWC 2016‘da üreticilerin giyilebilir teknoloji alanında da hünerlerini sergilemesi bekleniyor. Bu alanda tanıtılacak ürünlerden birisi de IOFIT adlı akıllı ayakkabı. Samsung’un desteklediği startup şirket Salted Venture tarafından tasarlanan akıllı IOFIT‘in “giyilebilir teknoloji” kategorisinde ilgiyle karşılanacağını söyleyebiliriz. Teknolojik altyapısında Samsung Creative Labs ekibinin yer aldığı akıllı ayakkabı, kullanıcıların spor ve aktivite sırasındaki performansını artırmaya yönelik veriler sağlıyor.
 

 IOFIT ile İstediğiniz Vücuda Kavuşabilir Misiniz? İki model olarak lansmanı gerçekleştilecek ürünün biri koşu ayakkabısı görünümüne sahip. Bu model fitness aktivitelerinde kullanılırken, bir diğer model golf için tasarlanmış. Her bir model sadece tasarlandığı spesifik alanda kullanılabiliyor. IOFIT akıllı ayakkabılarda bulunan sensör, kullanıcının denge ve duruş pozisyonunu belirleyerek, doğru hareketler ve doğru golf vuruşu için ipuçları sunuyor. Sensörden gelen bilgiler, Android uygulaması üzerinde grafiksel olarak gösteriliyor. Spor yapan kişi eş zamanlı olarak verileri gözlemleyerek nerede doğru ya da yanlış bir hareket yaptığını görebiliyor. 

 IOFIT’in Satış Fiyatı Açıklandı Satış tarihi henüz açıklanmayan ürünün ürünün Fitness modeli 199 dolar, Golf modeli ise 259 dolar fiyat etiketi ile raflardaki yerini alacak. IOFIT adlı ürünün, sanal bir antrenman koçu olarak başarılı bir giyilebilir teknoloji ürünü olduğunu söyleyebilirim. Ürünü denemeden işlevselliği ve kullanımı hakkında bir yorum yapmak güç olsa da, şık tasarımı ve özellikleri ile MWC 2016‘da kendi kategorisinin öne çıkan ürünlerinden biri olabilir. Bakalım merakla beklenen etkinlikte ilginç giyilebilir teknoloji ürünleri görebilecek miyiz?

Etiketler: ,
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
4 Katlı Rafting [Video]

4 Katlı Rafting [Video]

4 Ocak 2016
201 Görüntülenme
Masaj salonunda sürpriz şaka

Masaj salonunda sürpriz şaka

8 Mayıs 2016
246 Görüntülenme
Alibaba, Youkuyu 4,2 milyar dolara satın alıyor

Alibaba, Youkuyu 4,2 milyar dolara satın alıyor

16 Ekim 2015
210 Görüntülenme
DNS değiştirme ve yasaklı sitelere girme

DNS değiştirme ve yasaklı sitelere girme

6 Nisan 2015
192 Görüntülenme
HTML Form Şablonu

HTML Form Şablonu

6 Ekim 2016
175 Görüntülenme